Çözüldü Corsair K68 klavye çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

N0vaBetrayel

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Almanya / Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar garanti işlemlerine başlayacağım fakat itopya siteden satın aldığım hesabıma erişemiyorum mail adresime doğrulama kodu gelmiyor. Bu durumda ne yapmalı? Mağazaya gideceğim 1 saate kadar ve fatura istiyorlar. Var mı böyle bi sorun yaşayan? Garantiye vermem durumunda yenisiyle değişim yapılır mı? Corsair RMA ile iletişime geçmeyi düşünüyorum açıkcası onların desteği çok iyiydi ve direkt yenisiyle hemde.

Klavyenik ısıkları yanıyor fakat tuşlarda tepki yok.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    195,2 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Çözüm
Klavyenin kablolarını çıkartın,
ESC tuşuna basılı tutun, ESC tuşuna basılı tutarken klavyeyi tekrar bağlayın.
5 saniye kadar ESC tuşuna basılı tutmaya devam edin.
ESC tuşunu bıraktıktan sonra klavye ışıkları yanıp sönecektir.
Bu işlem klavyenizi fabrika ayarlarına geri döndürecek bir işlemdir.

Bir de bunu deneyebilir misiniz?
Ayrıca klavyenizde 2 kablo olduğunu varsayıyorum. 2 kabloyu birden bağlıyor musunuz ? Birtanesi sadece USB köprüsü kurmak için kullanılan bir bağlantıdır. Esas kullanım işlevleri için kablo üzerinde klavye sembolü olan kabloyu takmak gerekiyor.
Kabloları çıkartıp tekrar takmayı denediğinizi düşünüyorum.
İcue yazılımı yüklü ise,

yazılım üzerinden klavyenizi seçip, device settings menüsü altında "Polling Rate" oranını değiştirip dener misiniz ?
Benimde başıma gelmişti, ses yükseltme tekerleğini kullandıktan sonra klavyeyi kitliyor bazen.

Kabloları çıkartıp tekrar takmayı denediğinizi düşünüyorum.
İcue yazılımı yüklü ise,

yazılım üzerinden klavyenizi seçip, device settings menüsü altında "Polling Rate" oranını değiştirip dener misiniz ?
Benimde başıma gelmişti, ses yükseltme tekerleğini kullandıktan sonra klavyeyi kitliyor bazen.

ICUE yazılımına baktımda klavyeyi görmüyor bile.

Sadece kulaklik.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    201,3 KB · Görüntüleme: 35

Ayrıca klavyenizde 2 kablo olduğunu varsayıyorum. 2 kabloyu birden bağlıyor musunuz ? Birtanesi sadece USB köprüsü kurmak için kullanılan bir bağlantıdır. Esas kullanım işlevleri için kablo üzerinde klavye sembolü olan kabloyu takmak gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Hocam çok teşekkürler. Dediğiniz gibi ESC bıraktıktan sonra tuşlar yanıp söndü anlık ve şuan klavye çalışıyor K68'le yazıyorum.

Anakarta taktıktan sonrada sapıtmazsa sorun çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı