Corsair K68 LED Yanmıyor

Merhaba dostlar,
Geçen sene şu an halen kullanmakta olduğum Corsair K68'in LED modelini satın almıştım. Bu gece bilgisayarı formatlayana kadar LED'leri ile alakalı hiçbir problem yoktu ancak bu akşam formattan sonra bilgisayar açıldıktan sonra garip bir şekilde klavye aygıt yöneticisinde gözüküyor olmasına rağmen Corsair'in yazılımı iCUE klavyeyi algılamadığından ötürü LED'ler yanmıyor. Klavyeyi bağlı olduğu USB porta takıp tekrar çıkardığımda sorun halloluyor fakat malum kalıcı çözüm değil. Ne gibi bir yöntem önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Wİndows tam anlamıyla güncellenmediği ve chipset drivleriniz tam olmadığından usb görmüyor. Önce tüm güncellemeleri driver yüklemelerini bitirin sonra klavyeden aydınlatma tuşuna basın yanar.
Son 2 saatim tamamen söylediğiniz Windows Update ve chipset driverlarını güncellemek ile geçti ona rağmen halen aynısını yapıyor. Windows'ta da driverların güncel olduğu yazıyor. Klavyeyi USB ile görüyor bilgisayar hatta kullanabiliyorum da fakat iCue yazılımından klavye ile ilgili ayarlarımı yapamıyorum.

Aygıt yöneticisinde usb protlarında ünlem işareti var mı yada benzeri uyarı işareti varsa orada ki sorunu çözmeden klavyeye çözüm bulamazsınız. Corsair iCue Programı var rgb kontrol programı orası ile alakadar bir durum söz konusu olabilir.

Aygıt yöneticisinde usb protlarında ünlem işareti var mı yada benzeri uyarı işareti varsa orada ki sorunu çözmeden klavyeye çözüm bulamazsınız. Corsair iCue Programı var rgb kontrol programı orası ile alakadar bir durum söz konusu olabilir.
Aygıt yöneticisindeki USB portlarında ünlem işareti yok ayriyeten aygıt yöneticisinde klavyenin ismi gözükmezken aşağıdaki gibi denetim masasında ismi gözüküyor. Aşağıya ekran görüntülerini ekledim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    37,5 KB · Görüntüleme: 10
  • 2.png
    2.png
    57,7 KB · Görüntüleme: 9
Aygıt yöneticisindeki USB portlarında ünlem işareti yok ayriyeten aygıt yöneticisinde klavyenin ismi gözükmezken aşağıdaki gibi denetim masasında ismi gözüküyor. Aşağıya ekran görüntülerini ekledim.
Bende çok anlam veremedim doğrusu.

Geri
Yukarı