Corsair K68 RGB vs K70 Mk. 2 RGB

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
İlk mekanik klavyem olacak sizce hangisini almalıyım? Hangisi beni daha memnun eder? Hikaye oyunları ve Online olarak sadece PUBG oynuyorum, uzun süre klavyeyi değiştirmeyi düşünmüyorum, ikisini de kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Multimedya tuşları K68 modelinde de var. Su geçirmeme özelliği K70 MK2'de yok. K70 MK2 ile ise aluminyum kasa, RGB Corsair logosu, ekstra moba ve fps tuşları geliyor. Bir de bilek desteği biraz daha iyi yanlış hatırlamıyorsam ama tam emin değilim K68'in desteğini hatırlamıyorum.

İlk mekanik klavyem olacak sizce hangisini almalıyım? Hangisi beni daha memnun eder? Hikaye oyunları ve Online olarak sadece PUBG oynuyorum, uzun süre klavyeyi değiştirmeyi düşünmüyorum, ikisini de kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Corsair K68 RGB kullanıyorum. Mekanik anahtarları aynı, K70 aluminyum kasadan yapılmış K68 ise plastik (yine de çok sağlam). K68'de sıvı geçirmeme özelliği var. Klavyenin üzerinde su, meyve suyu ve enerji içeçeği dökmüş biri olarak söylüyorum hala çalışıyor. Aralarında ki en büyük fark üstünde bulunan tuşlar ve aydınlatma diyebilirim. K68 üzerinde sıvıyı mekanik anahtarla ulaşmamasını sağlayan beyaz membran bir katman var bu da ışıkları biraz engelliyor. Aydınlatması yine gayet yeterli ama klavyenin arasından falan sızmıyor. Bu bazı insanlara göre iyi bir şey sanırım göz falan rahatsız etmiyor ama ben ışık şöleni sevdiğim için daha parlak olmasını isterdim doğrusu. O katmanı da çıkaracağım sanırım. Garantisinin bitmesini bekliyorum :D. Bilek destekleri de tamamen aynı. Bütçeniz varsa ve sıvı dökmem derseniz K70 almanız daha iyi olur sağlamlık ve estetik bakımından. Ama K68'de gayet iyi bir klavyedir. İçinize hangisi sinerse onu alın ikisi de pişman etmez sizi. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Şimdiden hayırlı olsun iyi geceler ;)

Başka bir konuda araba şampuanı ve hortumla yıkadıkları bir video vardı. Normalde sadece IP32 sertifikası var kovaya batırmayı kapsamaz o ama o videoda yıkadı ve kullanmaya devam etti. Tabi uzun vadede klavyeye ne oldu bilemeyiz.

Ama IP32 sertifikası musluk altında tıkamayı kapsıyor değil mi?

Klavye hakkında bilmeniz gereken her şey bu videoda var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tazyikli su ile yıkadığını söylüyorlar ve klavye hala çalışıyor. Fakat siz yine de denemeyin ne olur ne olmaz.

Geri
Yukarı