Corsair Katar Pro İncelemesi

Öncelikle hepinize selamlar Sosyal, bugün yeni almış olduğum Corsair Katar Pro'yu inceleyeceğim. İncelemeye başlamadan önce @Samotne Ciasteczka, @TÇB hocalarıma tavsiyelerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Şimdi fareyi incelemeye geçelim, öncelikle fareyi 6 Mart Cumartesi günü Hepsiburada üzerinden 183 TL'ye aldım. Bugün, 10 Mart Çarşamba günü ürün elime ulaştı.

Sizi mouse hakkında teknik detaylara boğmak istemiyorum o yüzden kısa bir şekilde özet geçeceğim. İçinde PMW3327 adında bir sensör kullanılmış, sensörler konusunda pek bilgili olmadığım için pek bir yorum yapamayacağım. Boyutları ise çok büyük değil aşağıya bir fotoğraf ekliyorum fikir sahibi olmanız adına. Eğer claw şeklinde tutmuyorsanız ve eliniz büyükse almanızı tavsiye etmem ama küçük-orta ele sahip olanlara tam oturacaktır. Ayrıca mouse gerçekten çok hafif, 69 gram, ve farenin sol tarafında 2 tane makro tuşu bulunuyor. Bu 2 makro tuşuna istediğiniz fonksiyonu atayabiliyorsunuz.

katar-pro-size.jpg

Makro atamalarını ve orta tekerin renk ayarını Corsair iCUE programı üzerinden kontrol edebiliyorsunuz, yalnız ben programdan pek memnun kaldığımı söylemem çünkü makro atarken birkaç sıkıntıyla karşılaştım, onun dışında renk ve DPI ayarlarını sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.

corsair icu.png

Şimdi de mouse'nin kendi çektiğim fotoğraflarını ekleyeceğim. Birkaç fotoğraf biraz bulanık çıkmış, kusura bakmayın.

kutu.jpg

paketli mouse.jpg

düz mouse.jpg

usb ucu.jpg

ışıklı hali.jpg

Farenin eleştirdiğim bir diğer noktalarından biri ise kablosu dümdüz bildiğimiz kablo, evet uygun fiyatlı bir ürün ama yine de örgü kablo kullanılabilirdi diye düşünüyorum. Ayrıca Corsair logosu en azından daha dikkat çekici bir şekilde yerleştirilebilirmiş, onun dışında malzeme kalitesi olarak aşırı kaliteli olmasa da iş görecek seviyede olduğunu söyleyebilirim.

Umarım fareyi almayı düşünen arkadaşların kafalarındaki soruları az da olsa cevaplayabilmişimdir ve bir fikir oluşmasını sağlayabilmişimdir. Bu arada bu benim ilk incelememdi o yüzden bazı yerlerde eksikler olabilir, idare ediverin azıcık 😁

Elinizin ölçüleri nedir? Bir de, tam oturuyor mu?

Hayırlı olsun.

Bilekten itibaren 19 cm, elime tam oturmuyor ama Claw şeklinde tuttuğumdan dolayı problem olmuyor.

Kim kızıyordu? Hayırlı olsun, iyi inceleme.

Teşekkür ederim.

Her ele uymaz gibi bu. Çok garip geldi şekli.

Deneyip almakta fayda var yine de benim gibi çok büyük ele sahip arkadaşlar Claw şeklinde tutmuyorlarsa hiç almasınlar çünkü mouse gerçekten küçük.

Hocam selamlar öncelikle hayırlı olsun, aynı mausu bende aldım bugün elime ulaştı mausu beğendim ama scrool tuşu biraz sesli ve kendini fazlasıyla hissettirerek hareket ediyor sizde de böyle mi? Yoksa sıkıntı varsa iade edeceğim.

Hocam selamlar öncelikle hayırlı olsun, aynı mausu bende aldım bugün elime ulaştı mausu beğendim ama scrool tuşu biraz sesli ve kendini fazlasıyla hissettirerek hareket ediyor sizde de böyle mi? Yoksa sıkıntı varsa iade edeceğim.

Scrool tusu bende arizalandi, garantiye gonderecegim.

Geri
Yukarı