Corsair Katar Pro inceleme

Evet birkaç aydır yapmayı düşündüğüm Corsair Katar Pro incelemesini bugün yapıyorum.
Biliyorum bu mouse hakkında çok konu var ancak belki benim konum bi' farklılık olur diye yazmak istedim.
Ürün Akakçe de 145,00 TL.

Üründe PMW3327 adında bir sensör mevcut. Sensörler konusunda çok bilgili olmadığım için yorum yapamayacağım. Ancak Everest SMW-666 gibi bir Mouse'dan geçtikten sonra nimet gibi geldi.
Bildiğimiz 3 tuşa ekstra olarak sol tarafında 2 makro ve scrool tuşunun altında bir DPI tuşu bulunuyor.
Corsair iCUE programı ile makro tuşlarını atayabiliyorsunuz. Ancak programın boyutunun yüksek olması biraz üzücü bir durum.
Boyut olarak çok büyük değil. Küçük orta eller palm grip ve büyük eller claw grip için uygun.
Ürünün üretildiği malzeme kaliteli bir malzeme (fiyatına göre). Gerçekten çok memnun kaldım.
Fare 12400 DPI ama sensörü en fazla 6200 DPI destekliyor. iCUE üzerinden ayarlayabiliyorsunuz ama tam gerçekçi olmuyor.
Kablosu örgü kablo değil. Sorun bende mi bilinmez kablosu sürekli dolanıyor.
Mouse hafif. Bu FPS oyunlarında çok işe yarar. Bu mouse ile birlikte FPS oyunu olarak sadece r6s oynadım ve hiçbir takılma, kaymama gibi bir sorun ile karşılaşmadım.

Fareyi günlük hayat işlerinde ve oyunlarda kullandım. Bütün işlerimde bana çok kolaylık sağladı. Tek derdim kablosunun çok dolanması, ama ona da yapacak bir şey yok.
Ürüne 9/10 puan veriyorum. Eğer bütçeniz bu sınırlardaysa gerçekten çok güzel bir mouse.

İyi sosyaller!

IMG_20210914_211557.jpg
20210518_191021.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı