Corsair Node Core'a bağlı fanlar yanmıyor

Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Vestel/QA
Merhaba, fotoğrafta görebileceğiniz üzere anakartım 2 adet USB 2.0 bağlantı noktası var ve elimde de 2 adet Corsair kontrolcü var.
Kontrolcülerden bir tanesi Corsair Node Core(Corsair iCUE 5000X'in yanında geliyor).
Corsair commander Pro ise H100i Elite Capellix ile birlikte geldi.
Buraya kadar hiçbir problem yok fakat ben bunların bir tanesini USB 1112 ile belirtilmiş noktaya diğerini de USB15 ile belirtilmiş noktaya taktım daha sonra bilgisayarımı çalıştırdığımda herhangi bir problem olmadı ama Corsair Node Core'a bağlı olan fanlarımın ışıkları yanmadı.
Şüphelendiğim nokta ise bu 2 USB 2.0 bağlantısı tek bir USB kontrolcüsüne bağlı olabilir mi, yani 2 adet USB girişi var ama tek bir tane gibi çalışıyor olabilirler mi?
Kısaca olay şu 2 farklı fan modeli var (3 adet Corsair sp RGB Elite 2 adet ML Pro) ve tek bir kontrolcüye bağlayamam bu yüzden 2 adet kontrolcü kullanmam gerekiyor ama bağlayamıyorum.

Dosya Ekleri

• mb.png
    mb.png
    696,4 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, fotoğrafta görebileceğiniz üzere anakartım 2 adet USB 2.0 bağlantı noktası var ve elimde de 2 adet Corsair kontrolcü var.
Kontrolcülerden bir tanesi Corsair Node Core(Corsair iCUE 5000X'in yanında geliyor).
Corsair commander Pro ise H100i Elite Capellix ile birlikte geldi.
Buraya kadar hiçbir problem yok fakat ben bunların bir tanesini USB 1112 ile belirtilmiş noktaya diğerini de USB15 ile belirtilmiş noktaya taktım daha sonra bilgisayarımı çalıştırdığımda herhangi bir problem olmadı ama Corsair Node Core'a bağlı olan fanlarımın ışıkları yanmadı.
Şüphelendiğim nokta ise bu 2 USB 2.0 bağlantısı tek bir USB kontrolcüsüne bağlı olabilir mi, yani 2 adet USB girişi var ama tek bir tane gibi çalışıyor olabilirler mi?
Kısaca olay şu 2 farklı fan modeli var (3 adet Corsair sp RGB Elite 2 adet ML Pro) ve tek bir kontrolcüye bağlayamam bu yüzden 2 adet kontrolcü kullanmam gerekiyor ama bağlayamıyorum.
@Ogün Ahmet Durmuş sorunu çözebildiniz mi?

2 adet kontrolcü bağlasam da sadece birini görüyor yani çözemedim.
Ben de bu yüzden tüm fanları tek bir kontrolcüye bağladım ve iCUE yazılımı üzerinden fan tipi kısmında Auto detecti seçtim kafasına göre bir şeyler ayarladı.

2 adet kontrolcü bağlasam da sadece birini görüyor yani çözemedim.
Ben de bu yüzden tüm fanları tek bir kontrolcüye bağladım ve iCUE yazılımı üzerinden fan tipi kısmında Auto detecti seçtim kafasına göre bir şeyler ayarladı.

Peki fan hız ayarlarını yapabiliyor musunuz? Sıvı soğutmayla gelen commander core a kasa fanlarını da bağlayarak denediniz mi? Commander core a takılan fanların icue yazılımında gözükmesi için aynı model fan olması gerekiyor diye bir videoda söyleniyordu. Acaba bu şekilde icue yazılımında birkaç tanesi ya da hepsi gözükür mü? Fan hızları ayarlanabilir mi?

Peki fan hız ayarlarını yapabiliyor musunuz? Sıvı soğutmayla gelen commander Core a kasa fanlarını da bağlayarak denediniz mi? Commander Core a takılan fanların iCUE yazılımında gözükmesi için aynı model fan olması gerekiyor diye bir videoda söyleniyordu. Acaba bu şekilde iCUE yazılımında birkaç tanesi ya da hepsi gözükür mü? Fan hızları ayarlanabilir mi?

Ben de 2 farklı model fan var ve kullanabiliyorum ve hızlarını da renklerini de kontrol edebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı