Corsair RM1000e nasıldır?

Bütçe
5.900

Quistin

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B550 A-Pro
İşlemci: Ryzen 9 5900x
Ekran kartı: Zotac Trinity RTX 3090
RAM: Crucial Ballistix 4x8GB 3600MHz cl16
SSD: Silicon Power US70 2TB / Samsung 970 Evo 500gb
Hdd: hitachi 2tb
Kasa: Darkflash dlx-21
PSU: Highpower Performance GD 800w
AIO: Arctic Liquid Freezer 2 360mm
Monitör: Samsung Odyssey G7 28'' 4K 144Hz
Hoparlör: Logitech Z313
Koltuk: Hawk fab v4
RAM
32gb 6000mhz cl30 XPG lancer blade
İşlemci
7800x3d

1715797963625.png

Fiyatı fena değil gibi 3 ay vade farksız taksit de atıyor. 7800x3D ve 4080 Super sistemim için almak istiyorum. ATX 3.0 standartına ve Full modüler bir PSU'ya geçmek istiyorum. Bu PSU sizce nasıl? Fiyatı güzel, MPG A1000G bakıyordum ancak 8000TL ve bunun cybenetics skorları daha iyi. Verimlilikte Platinum almış, sessizlikte A-, A kategoriyi de yarım desibel ile kaçırıyor. Ama Corsair'in üst modeli RMx modeliymiş, bunda Japon kapasitörleri değil taiwan kapasitörleri kullanılıyormuş o kafamı karıştır. Ne diyorsunuz alınır mı bu?

RMx 1000 var çok sessiz 1 yıldır var sanki PSU yok gibi.

9000TL fiyatı var hocam ya. Zaten benim ekran kartı 320W işlemci Max 100W çekiyor 1000W almak istememin sebebi uzun ömürlü olması yoksa aradığım şey Full modüler olması. Şu an dönüştürücü ile kullanıyorum.
Beni endişelendiren şey rme modellerinde taiwan rmx modellerinde japon kapasitörleri kullanılmasıydı.

9000TL fiyatı var hocam ya. Zaten benim ekran kartı 320W işlemci Max 100W çekiyor 1000W almak istememin sebebi uzun ömürlü olması yoksa aradığım şey Full modüler olması. Şu an dönüştürücü ile kullanıyorum.
Beni endişelendiren şey rme modellerinde taiwan rmx modellerinde japon kapasitörleri kullanılmasıydı.
Benimde 7800x3d ve 4080 var ben uzun vadeli olsun diye 1000lik aldiydim ama corsair ürünleri kaliteli

Siparişi geçtim pişman olmam umarım. Hayırlısı.

850W bir PSU yeter. NZXT C850 Gold serisi bakılabılır. Bildiğim kadarıyla Aerocool ile ic yapısı aynıydı. Full japon kapasıtorler bulunuyor. Eger 1000w ıstıyorsanız RMe modelınden baska secenek yok.

NZXT C850 Gold serisi bakılabılır. Bildiğim kadarıyla Aerocool ile ic yapısı aynıydı.

Hangi Aerocool o?

@Quistin şu RMe'ye göre daha iyidir;

Diğer taraftan, tek başına kapasitör pek de bir şey ifade etmiyor ki misal, bilindik Japon kapasitörlerin bir kısmı da ChengX tarafından üretiliyor. Ya da son zamanlarda Elite de gayet kaliteli kapasitörler üretmeye başladı.

Hangi Aerocool o?

@Quistin şu Rme'ye göre daha iyidir;

Diğer taraftan, tek başına kapasitör pek de bir şey ifade etmiyor ki misal, bilindik Japon kapasitörlerin bir kısmı da chengx tarafından üretiliyor. Ya da son zamanlarda Elite de gayet kaliteli kapasitörler üretmeye başladı.

Bu PSU'yu çok önermişlerdi baktım da bilmiyorum bir türlü içime sinmedi. Çalışma sıcaklığı yüksekti, ses derecesi yüksekti ( okuduğum incelemelerde ) kapasitörleri daha kalitelidir belki bilmiyorum ama dediğim gibi bir türlü içime sinmedi bu. RM1000e kaliteliyse siparişi iptal etmeyeceğim ama farklı bir korkum daha var. Şimdi bu RM1000e ve sizin attığınız güç kaynakları ATX 3.0 eriyen kablolara sahipler 12VHPWR kabloya, yeni ATX 3.1 standardında 12V2x6 diye bir kablo düzenine geçilmiş ve daha güvenli deniyor. Şimdi Corsair yeni RM1000e modellerinde 12V2x6 olan modele geçmiş ama bu sipariş ettiğim model ATX 3.1 olan model değil ATX 3.0 olan model. Ekran kartıma zarar verir mi? Erir mi? Bekleyip ATX 3.1 PSU'lar yaygınlaşınca onlara mı geçsem onu düşünüyorum.

Geri
Yukarı