Corsair RM650X vs EVGA Supernova G3 650W

ayaz007

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu iki güç kaynağı arasında seçim yapamadım. Ürünü Amazon Amerika sitesi üzerinden alacağım. Neredeyse aynı fiyata geliyor ama hangisini alacağıma karar veremedim. Rica etsem yardım eder misiniz?

Güç kaynağı için olan bütçemi maksimum zorlamış bulunmaktayım, bu yüzden hata yapmak istemiyorum. Kablo kısalığı, cızırtı sesi ve s. Gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorum. Bu sorunlar hiçbirinde yok mu?

Güç kaynağı için olan bütçemi maksimum zorlamış bulunmaktayım, bu yüzden hata yapmak istemiyorum. Kablo kısalığı, cızırtı sesi ve s. Gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorum. Bu sorunlar hiçbirinde yok mu?
Cızırtı sesi şansa çıkabilir. Kablo kısalığı problemi olmaması lazım.

Benim yaşadığım bölgeye kargo parası dahil kaba bir hesaplama yaptım, ikisi de 120-125dolar gibi bir paraya geliyor. Ama sizin dediginiz tek başına 123dolar (kargo dahil değil). Bu yüzden bütçemi aşıyor.
Rm650X'in fiyatını da 124 dolar gördüğüm için attım. Sizin dediğiniz gibiyse RM650X bakabilirsiniz.

İkisi de çok kaliteli ancak G3 bir tık daha kaliteli bir PSU. RM'nin direkt rakibi G2. G3'ün PCB dizaynı, G2'de kullanılan versiyonun geliştirilmiş hali.

Öte yandan RM'nin ses tarafında bir avantajı var. Bir tık daha sessiz çalışsın diyorsanız RM, performansı bir tık daha iyi olsun diyorsanız da G3. İki PSU'yu almadan önce kullanacağınız GPU'ya göre PCI-E kablolarının yeterliliğini kontrol edin. Bu modeller 4-5 yıllık modeller.

Bir şey daha ekleyeyim. Benim dediğim RM650X 2021 model. Sizlerinde gördüğünüz ve önerdiğiniz model bu mu acaba?
Çünkü eski çıkanları da varmış, belki onlar daha iyidir.

Corsair RMX Series (2021), RM650x, 650 Watt, Gold, Fully Modular Power Supply https://a.co/d/3ADgG2p

Yeni konular

Geri
Yukarı