Corsair RM850X (2021) ile ROG STRIX RTX 3080 kullanılır mı?

AzirTheEmperor

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, İlk kez kendi bilgisayarımı toplayacağım ve aklıma bir soru takıldı.
Almak istediğim güç kaynağı Corsair RM850x 850W (2021) ve almayı düşündüğüm ekran kartı ise ASUS ROG STRIX 3080 10 GB. İnternette araştırmalarım sonucunda güç kaynağından 2 adet PCI-e kablosu çıktığını öğrendim, ROG STRIX'in ise 3 adet PCI-e giriş kısmı var. (Terimleri doğru yazamamış olabilirim.)
Ne yapmam gerekiyor? Bu güç kaynağını tercih etmemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım toplam 4 kablo var. Yani elinizdeki kart için yeterli.

Düzenleme: Tam emin olamadım, fotoğraflar kafamı karıştırdı.

Aerocool P7 modeline bakabilirsiniz:

İki kablo halinde dört VGA bağlantısı var, olur yani.

@RPM P7'de ASM desteğini göremedim, yüksek yüklerde kapanma sıkıntısı yaşayan var. ASM'den dolayı mı emin değilim.

3080 için 700W PSU öneriliyor zaten. Konu sahibi boyle bir problem yaşamaz.

600W ile bile yaşayan vardı, hem DA hem TP'de gördüm. Ben de böyle diyordum, sonradan düşündürdü beni.

İki kablo halinde dört VGA bağlantısı var, olur yani.

@RPM P7'de ASM desteğini göremedim, yüksek yüklerde kapanma sıkıntısı yaşayan var. ASM'den dolayı mı emin değilim.
Sanırım toplam 4 kablo var. Yani elinizdeki kart için yeterli.

Düzenleme: Tam emin olamadım, fotoğraflar kafamı karıştırdı.

Aerocool P7 modeline bakabilirsiniz:

Çözüm

Bu sitede şöyle bir çözüm sunmuşlar. İngilizcesini anladım ama teknik olarak ne demek istediğini anlayamadım biliyorsanız açıklayabilir misiniz?

Çözüm

Bu sitede şöyle bir çözüm sunmuşlar. İngilizcesini anladım ama teknik olarak ne demek istediğini anlayamadım biliyorsanız açıklayabilir misiniz?

Dediğimiz gibi, 2 kablo halinde 4 bağlantı var. Bir kablodaki bütün bağlantıları yapacaksınız, diğer kablodan ise sadece 1 tanesini. Gayet basit, yapamayacağınız şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı