Corsair RM850X PSU için 1212VHPWR kablo önerisi

Rica ederim. Shift olan model değilse tamam Type 4 alabilirsiniz.

Kırmızı led nasıl yanıyor? PC açıkken hep yanık mı kalıyor? Tam tarif edebilir misiniz?
Bilgisayar kapalıyken yanmıyor hocam güç tuşuna bastığım an sabit şekilde yanmaya başlıyor. Üst taraftan belli olmuyor biraz iç kısımda yer alan bir ışık. Aşağıya görsel bıraktım hocam RTX 4080 Zotac Trinity modeli.

Ayrıca ekran kartımda dual bios mevcut onla alakalı olabilir mi ?

IMG_8370.jpeg
IMG_8369.jpeg

Bilgisayar kapalıyken yanmıyor hocam güç tuşuna bastığım an sabit şekilde yanmaya başlıyor. Üst taraftan belli olmuyor biraz iç kısımda yer alan bir ışık. Aşağıya görsel bıraktım hocam RTX 4080 Zotac Trinity modeli.

Ayrıca ekran kartımda dual bios mevcut onla alakalı olabilir mi ?

Eki Görüntüle 2133449Eki Görüntüle 2133450

Cevap vermeyi unuttum kusura bakmayın. Quiet ve Performance BIOS'u var kartın. Kırmızı led Perf. modunda, olduğunu, yeşil ile Quiet modunda olduğunu ifade ediyor. İsterseniz switchi değiştirip renk değişimi ile doğrulayın bunu. Kartı kullanan birkaç kişi de aynı şeyden bahsetmiş.

Cevap vermeyi unuttum kusura bakmayın. Quiet ve Performance BIOS'u var kartın. Kırmızı led Perf. modunda, olduğunu, yeşil ile Quiet modunda olduğunu ifade ediyor. İsterseniz switchi değiştirip renk değişimi ile doğrulayın bunu. Kartı kullanan birkaç kişi de aynı şeyden bahsetmiş.
Estağfurullah hocam bende biraz araştırınca dediğinizi yaptım. Zotac Firestorm uygulamasından BIOS değişikliği yapınca dediğiniz gibi kırmızı performans, yeşil ise sessiz mod oluyor. En azından kırmızı ışık olayı içime sindi. Kablo da gelirse hem kasa içindeki karışıklığı ve hava sirkülasyonu hemde ilerleyen süreçte aklıma takılan kablo erime sorununu güvene almış olacağım. İlginiz için teşekkürler.

Geri
Yukarı