Corsair RM850X vs Corsair RM850

Leodamar

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci
R7 5700x
Corsair PSU RM850 850W Gold almaya karar verdim ancak Corsair RM850X ile arasında 500 TL gibi bir fark bulunmakta. Ne gibi bir artısı var? Doğrusu merak ettim.

Dosya Ekleri

• 618eb19dd8d37.jpg
    618eb19dd8d37.jpg
    46,7 KB · Görüntüleme: 35
  • 601055047e1c7.jpg
    601055047e1c7.jpg
    30,9 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
RMx daha iyi bir ürün. Japon kapasitör farkı var bir defa.

@BerkayZ87
Rm modelinde de var diye biliyorum acaba yanılıyor olabilir miyim hocam emin misiniz?

Japon kapasitörler en belirgin fark. Bana kalırsa aradaki fark 50 TL bile etmez, çünkü RM ve RMX'in genel performansı birbirine çok yakın. Bütçe ve sistem nedir PSU için?
Monitör: Gigabyte''27 G27FC 165 Hz, Kasa: Cooler Master Masterbox TD500, Ekran kartı: MSI Gameforce RTX 3070 Gaming Z Trio LHR, Anakart: MSI Mag x570s Tomahawk, İşlemci: AMD Ryzen 7 5700x, RAM 16 GB Kingston HyperX Fury 3200 MHz M2: Samsung 1TB 980 Pro Mause: Logitech G-402 Kulaklık: Corsair Void Elite Wireless Premium Klavye: Asus Tuf Gaming K1

Bütçe en fazla 3700 hocam

Son düzenleme:
@Leodamar

Eksik biliyorsun, Japon üretimi kapasitörler var ama güç kaynağının tamamında yok.

XPG CORE REACTOR Corsair RMX serisinin ciddi rakibi. Aralarında ciddi farklar yok. Yüzlerce TL paran cebinde kalır.

@Leodamar

Eksik biliyorsun, Japon üretimi kapasitörler var ama güç kaynağının tamamında yok.

XPG CORE REACTOR Corsair RMX serisinin ciddi rakibi. Aralarında ciddi farklar yok. Yüzlerce TL paran cebinde kalır.
Listeme aldım hocam

@Leodamar

Sinerji'de şu an CORSAIR RMX indirimi var, ona da göz atabilirsin.

RM ile RMx arasında bildiğim kadarıyla 3 fark mevcut, RMx daha iyi fana, tamamiyle Japon kapasitörlere ve kablo içi kapasitörlere sahip (bu, daha iyi ripple değeri için kullanılıyor ama kablolar daha pahalı ve daha sert yapıda oluyor, kablolama için dezavantaj gibi aslında.) Tabii fiyat farkına değer mi? Yukarıda da belirtildiği gibi öyle bariz performans farkları yok.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı