Rehber Corsair RMA süreci

mete arıcı

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 2600- sapphire pulse rx590 8gb -corsair 16 gb 3000mhz ram-asus tuf b450m plus gaming anakart
Meslek
makine mühendisi
Arkadaşlar adım adım RMA sürecini anlatıyorum.
1-Corsair sitesinden RMA açıp derdinizi İngilizce olarak anlatıyorsunuz, RMA'nız onaylanana kadar bekliyorsunuz.
2- RMA'nız onaylandıktan sonra size adres ve barkodun olduğu belge gönderiyorlar. Bu belge yetmiyor, commerial Invoce'da lazım. Bu belgeyi de isteyin. Göndermezseler bu belgeler ürünün kutusunun dışına koymak için lazım, ürünün dışına koyup ürünü paketleyin. Belgeler 3'er adet olacak.commerial Invoce'da tarih ve imzanız olacak.
3- Corsair size standart kargo verir, durumunuz yoksa İngilizce olarak durumu izah edip ücretsiz gönderi isteyin ki ben öyle yaptım param olmadığı için aksi halde siz ödersiniz. Kargo için konşimento şartı koşuyorlar. Konşimentoyu Corsair müşteri hizmetlerinden isteyin, 1-2 gün içinde size gönderiyorlar, kuryeler bunun şart olduğunu, aksi halde göderemeyeceklerini söylüyorlar.
4- DHL varsa bölgenizde gönderin, yoksa kurye çağırın. DHL internet sitesinden waybill numberınız ile kurye çağırabiliyorsunuz. DHL 2-3 günde maksimum ulaştırıyor.
5- Elinizde Total'de 3 belge olacak; 2'si kutunun dışına koyulacak, 3'er adet çıktı alıp koyacaksınız. Konşimentoyu da DHL'e vereceksiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün yurtdışından tekrar gelirken nasıl oluyor? Normalde gümrük vergisi uygulanır. Siz mi ödüyorsunuz, onlar mı ödüyor yoksa üzerine "değişim ürünüdür" gibisinden bir etiket ekleyip vergisiz mi geçiriyorlar?

Yurtdışı Corsair marka AX860 model PSU kullanıyordum 24pin kablosu yüzünden sistem kapanıyordu. Corsair ile iletişime geçip durumu bildirdiğimde 15 gün içerisinde ücretsiz tüm kablo setini bir özür mektubu ile yollamışlardı. Gerçekten kaliteli hizmet başka.

Ürün yurt dışından tekrar gelirken nasıl oluyor? Normalde gümrük vergisi uygulanır. Siz mi ödüyorsunuz, onlar mı ödüyor yoksa üzerine "değişim ürünüdür" gibisinden bir etiket ekleyip vergisiz mi geçiriyorlar?

Hiç ödemeyende var durumu izah edip değişim ürünü olduğunu söyleyip. Ödeyende var bende gönderdim bugün ulaştı gelirse benimki sanada yardımcı olurum.
Ürün yurt dışından tekrar gelirken nasıl oluyor? Normalde gümrük vergisi uygulanır. Siz mi ödüyorsunuz, onlar mı ödüyor yoksa üzerine "değişim ürünüdür" gibisinden bir etiket ekleyip vergisiz mi geçiriyorlar?

Ürünü UPS ile gönderdiler bana yetki belgesi gönderiyor UPS gümrük için belgeye yazdım bu değişim ürünüdür diye gümrük ücreti ödemedim bugün kargom geldi sertifikalı yenilenmiş ürün geldi :)

Son düzenleme:
Corsair HS70 kullanıyordum ve 1.5 sene sonra kulaklığın padleri yırtılmaya başladı. Bunu belirttim ve hiçbir ücret ödemeden eskisini yollayıp yeni HS70 Pro gönderdiler. 1.5 sene sonrasında da batarya çabuk bitmeye başladı dediğimde gene eskisini yollamamı yenisini göndereceklerini belirttiler. Gerçekten müşterinin arkasında duruyorlar. Bir kereliğe mahsus garanti bitmesine rağmen böyle bir hizmet verdiler.

Hiç ödemeyende var durumu izah edip değişim ürünü olduğunu söyleyip. Ödeyende var bende gönderdim bugün ulaştı gelirse benimki sanada yardımcı olurum.

Ürünü UPS ile gönderdiler bana yetki belgesi gönderiyor UPS gümrük için belgeye yazdım bu değişim ürünüdür diye gümrük ücreti ödemedim bugün kargom geldi sertifikalı yenilenmiş ürün geldi :)

Hocam sizin durum ne oldu ürün geri dönüğünde? Seasonic'e ürün göndermedim, onlar bana direk RMA ürünü gönderdi fakat DHL Express şu an benden terminal hizmetleri ücreti adı altında 380 TL istiyor, sanırım daha sonrasında ardiye ve gümrük ücreti isteyecekler gibi, sizde bu süreç nasıl işledi?

Hocam sizin durum ne oldu ürün geri dönüğünde? Seasonic'e ürün göndermedim, onlar bana direk RMA ürünü gönderdi fakat DHL Express şu an benden terminal hizmetleri ücreti adı altında 380 TL istiyor, sanırım daha sonrasında ardiye ve gümrük ücreti isteyecekler gibi, sizde bu süreç nasıl işledi?
1. gönderim DHL ile eski Atatürk Havalimanı'nın oradaki şirkete gidip teslim etmiştim ekstra ücret istenmedi. 2. yollayışımda kargo şirketi bu sefer UPS kargoydu. Kargoyu söyledikleri evraklarla evimden teslim alıp Hollanda'ya gönderdiler. 3 gün içerisinde yenisi geldi evime. DHL sizden bir ücret talep edemez diye biliyorum çünkü verilen ve gelen kargo karşı taraf ödemeli. Tüm masrafları RMA numarası kapsamında onlar karşılıyor. RMA ile geldiyse gene ücret ödemiyor olmanız lazım.

1. gönderim DHL ile eski Atatürk Havalimanı'nın oradaki şirkete gidip teslim etmiştim ekstra ücret istenmedi. 2. yollayışımda kargo şirketi bu sefer UPS kargoydu. Kargoyu söyledikleri evraklarla evimden teslim alıp Hollanda'ya gönderdiler. 3 gün içerisinde yenisi geldi evime. DHL sizden bir ücret talep edemez diye biliyorum çünkü verilen ve gelen kargo karşı taraf ödemeli. Tüm masrafları RMA numarası kapsamında onlar karşılıyor. RMA ile geldiyse gene ücret ödemiyor olmanız lazım.
knk ben yeni bi rma talebi oluşturdum ve bana kargo etiketi(ups) commercial invoice ve üzerinde yine from benim adresim to corsairin adresi yazılı olan bir belge gönderdiler bunları nasıl kullanacağımı anlamadım yardımcı olabilirsen minnettar olurum ve kargo ücretlerini corsaire yazmasak bile onlarmı ödüyor yoksa belitmelimiyim

knk ben yeni bi rma talebi oluşturdum ve bana kargo etiketi(ups) commercial invoice ve üzerinde yine from benim adresim to corsairin adresi yazılı olan bir belge gönderdiler bunları nasıl kullanacağımı anlamadım yardımcı olabilirsen minnettar olurum ve kargo ücretlerini corsaire yazmasak bile onlarmı ödüyor yoksa belitmelimiyim
Herhalde geç kaldım cevaplamak için ancak ileride birisinin işine yarar diye söylüyorum. Kargonun üzerinde bir etiket ve yazı bulunmamalı. Varsa bant ile kapatmalısınız. Kargonun üstüne görünecek ve zarar göremeyecek şekilde to Corsair olan kısmı yapıştırmalısınız. "Please tear off at this line and place packing list inside the package" yazan kısmı kesip paketin içine ve Commercial Invoice da kargo içine ekleyip ürünü eksiksiz kargolamanız gerekli. UPS ile yaparsanız kargoyu ücretsiz evinizden almaya gelen kişi size yardımcı oluyor zaten. Corsair'in yolladığı gerekli kağıtları çıkartmanız yeterli.

Geri
Yukarı