Corsair RMx 850W 4080 Super PCI-e kabloları yetersiz

SenmisinOxa

Hectopat
Daha fazla  
Güç kaynağında PCI-e slotu 3 adet ama kutu içeriğinden 2 PCI-e kablo çıktı. Ekran kartını takmak için 1 tane daha PCI-e kablo mu almam lazım?
(Boşta 1 adet de CPU kablosu var.)

Üretici sayfasında içerisinden bu kabloların çıktığı belirtilmiş. Bu durumda 2 tane EPS kablosu işlemciye, 2 tane PCIe kablosu da ekran kartına. PCIe kablosu 2 tane 8 pine dönüştüğü için bir tane 8-pin boşta kalabilir bu şekilde.
IMG_6923.png

Üretici sayfasında içerisinden bu kabloların çıktığı belirtilmiş. Bu durumda 2 tane EPS kablosu işlemciye, 2 tane PCI-e kablosu da ekran kartına. Bir tane 8-pin boşta kalabilir bu şekilde.Eki Görüntüle 2151929

Evet öyle de ekran kartı dönüştürücüsü 3 pin.
Boş kalan yere şu uzatma pinini bağlasam olur mu?

4 adet PCI-e çıkmıyor bu arada 2 tane çıktı bende.

Dosya Ekleri

• 20240327_160434.jpg
    20240327_160434.jpg
    211,3 KB · Görüntüleme: 12
Evet öyle de ekran kartı dönüştürücüsü 3 pin.
Boş kalan yere şu uzatma pinini bağlasam olur mu?

4 adet PCI-e çıkmıyor bu arada 2 tane çıktı bende.

3-pin değil işte yanında 1 pin daha var. Onu birleştirip takıyorsun 4pin yapıyor. Bu kablodan 2 tane PSU ya takıyorsun diğer tarafta 4 tane 4 pinin oluyor. 3 tanesini ekran kartına takıyorsun bir tanesi boşta kalıyor.

3-pin değil işte yanında 1 pin daha var. Onu birleştirip takıyorsun 4pin yapıyor. Bu kablodan 2 tane PSU ya takıyorsun diğer tarafta 4 tane 4 pinin oluyor. 3 tanesini ekran kartına takıyorsun bir tanesi boşta kalıyor.

Kardeşim ben anlatamadım galiba dönüştürücüye güç kaynağından gelen 3 adet PCI-e kablosu bağlanması lazım normalde. Bende 2 adet kablo var diyorum. Kırmızı ile gösterdiğim bağlantı yeri boş kalıyor. Bunun için ne yapmak gerekiyor kablo mu almak lazım?

Dosya Ekleri

• 20240327_161911.jpg
    20240327_161911.jpg
    178,8 KB · Görüntüleme: 9
Kardeşim ben anlatamadım galiba dönüştürücüye güç kaynağından gelen 3 adet PCI-e kablosu bağlanması lazım normalde. Bende 2 adet kablo var diyorum. Kırmızı ile gösterdiğim bağlantı yeri boş kalıyor. Bunun için ne yapmak gerekiyor kablo mu almak lazım?

Bir tane daha 8-pin kablo lazım. Eski versiyonu aldıysanız içerisinden 2 tane kablo çıkmış olabilir. Normalde aldığınız PSU’nun kutudan çıkan güncel kablo içeriği yukarıda attığım gibi.

Geri
Yukarı