Corsair RMX serisi 850W 80 Plus Gold güç kaynağı ne kadar idare eder?

çaylıkcık

Centipat
Daha fazla  
Benim evimde çabuk elektrik gidiyor ve bazen 1-2 saat gidebiliyor. Peki beni Corsair RMx serisi 850W 80Plus Gold güç kaynağı beni ne kadar idare eder? Pek fazla bilgim yok.

Firma o ürününe 10 yıl garanti veriyor.
Normal koşullar için 10 yıl garanti veriyor. Zırt pırt elektrik kesintisi olan bir yere hiçbir PSU markası garanti veremez. PSU bozulursa tabii ki garanti kapsamına girer, oradaki normal koşuldan kastımı anlamışsındır umarım.

Hepinizin yorumları için çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz sağ olun.
Peki ben şu sisteme nasıl bir UPS güç kaynağı önerirsiniz:

AMD Ryzen 7 5800x3D 3.40 GHz 8 çekirdek 96MB AM4 7nm işlemci
MSI B550M Pro 4600MHz(OC) M.2 AM4 mATX anakart
GeIL 16 GB(2x8) EVO Spear AMD Edition 3200MHz CL16 DDR4 RAM
MSI GeForce RTX 3080 Gaming Z Trio 10G 10GB GDDR6X 320 bit LHR ekran kartı
Addlink 2TB S72 NVMe okuma 3400 MB-yazma 3000 MB M.2 SSD.
WD 1TB Blue 64MB 7200RPM
MSI MAG CoreLiquid 240r RGB 240mm Intel-AMD uyumlu sıvı soğutucu

Bir de sistemim iyi mi MSI toplamam iyi mi olmuş görüşlerinizi almak isterim.

Son düzenleme:
Normal koşullar için 10 yıl garanti veriyor. Zırt pırt elektrik kesintisi olan bir yere hiçbir PSU markası garanti veremez. PSU bozulursa tabii ki garanti kapsamına girer, oradaki normal koşuldan kastımı anlamışsındır umarım.
Bir şey olmaz babamın külüstür bilgisayarında milattan kalma 300W PSU var, en az 250 defa elektrik kesintisi yaşamıştır ama 10 yıldan fazla olmasına rağmen ölmedi daha.

Bir şey olmaz babamın külüstür bilgisayarında milattan kalma 300W PSU var, en az 250 defa elektrik kesintisi yaşamıştır ama 10 yıldan fazla olmasına rağmen ölmedi daha.
Bir şey olmayacağının garantisini veremezsin kendin sorun yaşamadığından ötürü.

Yeni konular

Geri
Yukarı