Çözüm Corsair Sabre Pro Firmware güncellerken brick oldu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İlk aldığımda tırsarak firmware güncellemiştim ama bir sıkıntı olmadı. Firmware yüklendikten sonra uygulama farenin USB kablosunu çıkartıp tekrar takın diye bir uyarı veriyor. Firmware güncellemesi yapanlar bu detayı atlıyor ve bu yüzden mi brick oluyor acaba? Program İngilizce olduğu için bu adımın atlanma ihtimali olabilir gibime geldi.

İlk aldığımda tırsarak firmware güncellemiştim ama bir sıkıntı olmadı. Firmware yüklendikten sonra uygulama farenin USB kablosunu çıkartıp tekrar takın diye bir uyarı veriyor. Firmware güncellemesi yapanlar bu detayı atlıyor ve bu yüzden mi brick oluyor acaba? Program İngilizce olduğu için bu adımın atlanma ihtimali olabilir gibime geldi.
Bunu sizden ilk defa duyuyoruz. Bilemiyoruz.

@xopeSs muhteşeme gerek yoktu. Çünkü dosya yanlış dosya. Üst modelde bile çalışmıyor.

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Corsair sabre Pro için Firmware güncellemesi sırasında oluşan brick olma sorununun çözümü anlatacağım.

Not: Dosyayı Corsair forumda @JakerT4 ile beraber bulmuştuk.

İlk önce bu dosyayı indiriyoruz:

Sonrasında da Corsair iCUE programını açıp şunu yapıyoruz.

Bu dosyayı Corsair iCUE yazılımından Firmware Update seçeneği üzerinden bilgisayarımdan aktar yaparak farenizi düzeltebilirsiniz. Bu bir Firmware güncellemesi sayılabilir, sorunu çözmektedir.

Tüh ya zamanında çok araştırdıydım bulamamıştım o yüzden değişime yollamıştım fareyi.
Bu arada mouse brick olduktan sonra Corsair ICUE'de fare gözükmüyor dolayısıyla da içine Firmware atamıyorsunuz, evet denedim. Yani yine tek çare teknik servis.

Ellerinize sağlık hocam rehberi çok iyi hazırlamışınız, bahsettiğim gibi olursa fareyi kurtarabilmenin yolu yok illaki o mouse teknik servise gidecek :D

Yeni konular

Geri
Yukarı