Corsair SP120 Fan Hızı Kontrol Etme

ozturkfaruk

Hectopat
Daha fazla  
Kolay gelsin. Corsair 460x kasam var. Buna bir tane de Corsair SP120 fan almıştım ancak kontrol edemiyorum, çok yüksek RPM'de çalışıyor ve bu da çok ses yapıyor.
Fan'dan gelen 3 pinli ucu anakartın fan soketine, 4 pinli ucu da anakarta (RGB Header) bağladığım çoklayıcıya bağladım. Bir başka sorun da kasanın kendi fanlarını senkronize edemiyorum. Yani soğutucu fanları ve kendi taktığım fanla beraber senkronize olmuyor. İki taraf farklı çalışıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    133,2 KB · Görüntüleme: 110
Attığım fotoğraf Corsair Link'ten zaten ama kontrol edilmiyor.
Anakart programı üzerinden kontrol edebilirsin. Bir diğer seçenek ise BİOS üzerinden kontrol edebilirsin. BİOS üzerinden Smart Mode yaparsan daha iyi olacaktır.

O halde Corsair iCue yazılımı ile kontrol etmeyi deneyin.
Anakart programı üzerinden kontrol edebilirsin. Bir diğer seçenek ise BİOS üzerinden kontrol edebilirsin. BİOS üzerinden Smart Mode yaparsan daha iyi olacaktır.
Ses ekstra taktığım fandan değil, sıvı soğutucunun fanından geliyormuş. Sıvı soğutucum Cooler Master ML240L. Ne yapmam gerek bu halde?

Ses ekstra taktığım fandan değil, sıvı soğutucunun fanından geliyormuş. Sıvı soğutucum Cooler Master ML240L. Ne yapmam gerek bu halde?
Dostum üst yoruma ek olarak, Anakart'ın yazılımını indir. Yazılım üzerinden istediğin gibi ayarlamasını yapabilirsin. Smart Mode seçersen işlemcinin sıcaklığına göre devir artar azalır. Önce soğutma fanlarının hangi slota takıldığına bak. Ona göre ayarlamasını yaparsın. Aynı yazılım üzerinden SP120 devir ayarını da yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı