Corsair Spec-01 ve Hyper 212 Evo uyumu

Kule tipi olarak Thermaltake frio silent 12 alabilirsin. Hem 120MM fanlı, hemde soğutucu yüksekliği 140MM. Yalnız 150 TL değil tabi ki. İnternette en ucuz yazıp soğutucunun ismini yazarsan sana en ucuz fiyat sunulacaktır. Ancak hem 120MM fanlı, hem 150MM yüksekliği geçmeyecek, hem de 150 TL geçmeyecek kule tipi bulamadım. Bulmak kolay değil. Araştırmak lazım. Kule tipi değil de, intel ve AMD'nin normal stock soğutucusu şeklinde olan yatay soğutucularıda alabilirsin, onlarda iyidir. Hem Bu söylediğim soğutucunun RAM slotlarına engel teşkil edip etmeyeceğini bilemiyorum. Ama çok büyük bir ihtimal sorun olmayacaktır.Senin sahip olduğun kasa için 90MM ve 92MM fanlı soğutucu seçenekleri daha fazla. 120MM fanlı kule tipleri için daha çok araştırmak lazım. Kasa kule tipi 120MM soğutucularda yükseklik faktöründen dolayı sıkıntılı. Seçenek çok az.

Mesajlarınız ve ilginiz için müteşekkirim,.Biraz daha araştırdım daha küçük olan Dark Freezer x94 adlı soğutucu kasama uyumlu olur mu? İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.

Not : 135 mm imiş yani büyük kalıyor heralde

Dipnot olarak belirteyim, Ryzen 1500x stok soğutucusunu kullanıyorum.

Son düzenleme:
Mesajlarınız ve ilginiz için müteşekkirim,.Biraz daha araştırdım daha küçük olan Dark Freezer x94 adlı soğutucu kasama uyumlu olur mu? İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.

Not : 135 mm imiş yani büyük kalıyor heralde

Dipnot olarak belirteyim, Ryzen 1500x stok soğutucusunu kullanıyorum.
Aslında 120MM fanlı soğutucu takmayacaksan, stok soğutucu ile 92MM fanlı soğutuculara göre daha iyi performans alırsın (noctua modelleri hariç). Hayır, söylediğin soğutucu kasana uygun. Coolermaster markasına da bakabilirsin. Aslında bütçen olacak, noctua soğutucularda iyi, noctua markasının büyük fanlı ve soğutma kapasitesi yüksek soğutucuları, çoğu sıvı soğutmadan iyi. Coolermaster Hyper 103, tx3 modellerinede bakabilirsin. Ama ben olsam eğer kasaya 120MM fanlı model sığacaksa, kule tip değil de, yatay soğutucu alırdım, yatay olanlar sorun olmayacaktır diyerek söylüyorum. Çünkü büyük fanlı olması daha iyi ve 120MM fanlı modellerin ısı boruları daha fazla ve işlemciye gelen kısmı daha kaliteli malzemeden olabiliyor.

Noctua marka alacak kadar bütçem yok, olsada alınır mı ? şahsen almazdım. Aslında overclock yapma niyetim yok, işlemci boşta 40 derece civarı geziniyor. Hyper 103 modeline bakabilirim. Kasaya fan da dahil etmem gerek heralde. Kasayı alırken 1 adet fan vardı, 2 adet fan satın aldım. Göründüğü üzere bu şekilde yerleştirdim.

İşlemci soğutucu ile beraber bir fan daha almak istiyorum. Akasa viper 12 cm fanım var ve aynısından bir tane daha almak istiyorum. İsterseniz önerebilirsiniz ? (60 tl'i geçmeyecek kasa fanı) ve sonraki fanı nereye nasıl şekilde monte etmemi önerirsiniz, hani bölge daha sağlıklı olur? ve sanırım Hyper 103 ile belirlediğim kasa fanını alacağım. Teşekkürler.

Ön alt panele takılabilir, dışarı hava verecek şekilde üst panele de taksan çok bir şey fark etmez zaten :)
Sen GPU'yu da dahil ederek aşağıdaki testi bir yap bakalım ; AIDA64 Stability Test Rehberi
Sonuçları istendiği şekilde yollarsın, bir bakalım kasanda durumlar neymiş.

Merhabalar dediğiniz gibi yaptım. Fan sesi aşırı derecede arttı. Fan rpmleri baya bir yükseldi. bilgisayar baya bir kastı. :) Sonuç bu şekilde ;

İşlemciden yana ısınma problemin görünmüyor, fan sesi belki ekran kartından gelmiş olabilir, malum onlar ısınmaya daha müsait yük altında.
Bu şartlarda problem yaşamazsın zaten, fan veya soğutucu alacaksan da ihtiyacın olmadığını bilerek al :)

Bu arada sanırsam cpu maximum 53 derece diyor. Ancak test esnasında coretemp uygulamasına baktığımda max 62 derece gördüm, Bu arada ekran kartınıda dahil ettim ancak ekran kartının sonuçları gözükmüyor. Teşekkürler

Kararlılık testi penceresine gel, sol altta "Preferences" butonuna tıkla. Karşına gelen sekmede ilk boş bulduğun yere "GPU Displ" koy.

Adsız.jpg

Kararlılık testi penceresine gel, sol altta "Preferences" butonuna tıkla. Karşına gelen sekmede ilk boş bulduğun yere "GPU Displ" koy.

Eki Görüntüle 262906
Evet şu anda oldu sanırsam, Teşekkürler.

Dediğiniz gibi almama gerek yok diyorsunuz, Pekala eğer fan alırsam kasanın üst tarafındaki diğer 120mm lik yere içeri üfleyecek şekilde monte etmeyi düşünüyorum. Tavsiye edermisiniz ? Sizleri yorduysam kusura bakmayın :) (Son sorumdu.) Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı