Corsair Spec 02 kasaya fan alınmalı mı?

Nightswt

Kilopat
Malum havalar sıcak sanıyorum ondan ki ekran kartım baya ısınmaya başladı gerçi benim odam pek sıcak değil ama kasa için durum farklı belki de. Syndicate oynadım fan hızını 35'e sabitledim yarım saatte 87 derece oldu. Sabitlemezsem fan hızı 80'e kadar çıkıyor ve rahatsız ediyor. 2 adet fan var bir tane önde 1 tane egzoz fan. Yetmiyor mu acaba diye düşündüm. Yeter mi yoksa 1 tane daha almalı mıyım? Ya da 2 tane mi? Alacaksam ne tarafa tak malıyım? Görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öne takacaksan içeri hava üfleyecek, üste takacaksan içerideki havayı dışarı atacak şekilde takacaksın. Önce bir tane kaliteli fan al. Aşırı fark görmezsen ikinciyi almaz yerine başka çareler ararsın. Kasa değişikliği gibi.

Ya kasa değiştiremem ama sen en azından bir tane al diyorsun. Peki sen olsan nereye alırsın kasa serinliği için hangisi daha faydalı.

O kasayı kullanmadım. Hem kullansam bile parçalar farklı ortam farklı olacağından yine net bir şey diyemem. Ben Z11 Neo kullanıyorum hariçten 3 fan yeri vardı oralara fan taktım. Etkisi içerde oluşan sıcak hava daha çabuk dışarı atılıyor oldu. O da nerden baksan işlemci sıcaklığını 2-3 derece farkettiriyor. Ekran kartı sıcaklığında değişen bir şey olmadı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı