Corsair Spec 02 kasaya kaç mm fan takılabilir?

clareon

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar fotoğrafta gördüğünüz Spec 02 kasanın üst kısmı. İç tarafına iki adet 120mm fan takılmış. Kasanın yukarısından baktığımızda açıkta kalan iki adet fan yuvası görüyoruz. Kasanın dış kısmına da iki tane fan takılabilir gibi duruyor fakat emin olamadım. Kırmızıyla işaretlediğim yuvalara yanyana kaç mm fan sığar, kaç mm'ye göre vida delikleri açılmış?

9pjrz8.jpg

Uç kısımlara 120mm takıldığına göre 120mm'den küçük olması gerekli ancak 80mm fanların fotoğraflarına baktığımda da bu deliklere göre çok küçük duruyorlar.

SPEC02_side_view_opened_with_FANS-700.png

Son olarak, MSI Z97 Gaming 5 anakarta işlemci fanı dahil toplamda kaç fan takılabilir, kaç adet fan soketi var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gaming 5 i şuan kendim kullanıyorum Cpu1 ve Cpu2 haricinde bildiğim kadarıyla 3 adet system fan soketi var bunun haricinde zaten güç kaynağına fanları direk bağlayabilirsin illa anakarta takmak zorunda değilsin yüksek devirde çalışmasını istediklerini anakarta takıp bios menüsünden RPM lerini değiştirebilirsin

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı