Corsair SPEC-05 650W 80+ kasa ve PSU nasıldır?

Kaan67

Hectopat
Öncelikle herkesin bayramı kutlu olsun 2 gün önce yeni bilgisayar topladım öncelikle size sistemi söyleyeyim.

Anakart: B450M S2H.
Ekran kartı: Sapphire RX 5500 XT 4 GB.
RAM: Kingston HyperX Fury 8 GB 2666MHz.
İşlemci: AMD Ryzen3 3300X.

Sistem genel olarak bu şekilde ancak sisteme kasa ve PSU birleşik aldım kasa linkini bırakayım hemen.

Corsair CC-901152-EU SPEC-05 VS650 Watt 80 Plus PSU ATX Midi Fiyatı

Sizce PSU'su iyi midir lütfen yazın, 4500TL sistemi iyi bir PSU'ya emanet etmek lazım sizce nasıl, bir sıkıntı olur mu yayında açmayı düşünüyorum ama, cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
VS serisi hakkında kötü şeyler okumuştum nette. Ayrıca bu kasanın hava akışı da kötü, önü mesh panel olan kasalar tercih edilmeli, kafadan 7-8 derece daha sıcak olacak içi bunu alırsanız.

Bu PSU yanına ucuzundan mesh panel bir kasa alın, uzun yıllar sıkıntısız kullanırsınız. Ekran kartının kasaya sığacağına emin olun.

Edit: Yukarıda yazılanlara hitaben, her markanın çok iyi ve çok kötü PSU'ları olabiliyor, bu VS serisi yüzünden sisteminde ara ara güç azalması çeken, hatta bazı durumlarda pcsi yanan bir sürü insan mevcut, ingilizce araştırırsanız rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu Bronze Gold gibi sertifikalar ise uluslararası geçerlilik sahibi, cooler master'ın sertifikasız PSU'ları çöp iken Gold seviyesi olanı en iyiler arasında mesala. Özellikle markaya değil alacağınız spesifik modele göre araştırma yapmalısınız.

vs serisi hakkında kötü şeyler okumuştum nette. Ayrıca bu kasanın hava akışı da kötü, önü mesh panel olan kasalar tercih edilmeli, kafadan 7-8 derece daha sıcak olacak içi bunu alırsanız.

Bu PSU yanına ucuzundan mesh panel bir kasa alın, uzun yıllar sıkıntısız kullanırsınız. Ekran kartının kasaya sığacağına emin olun.

Arkadaşa katılıyorum Aerocool One frost kasa + FSP Sharkoon gibi markaların PSU'ları alınabilir kasanın yanında 4 adet 12cm fan geliyor.

Arkadaşa katılıyorum Aerocool One frost kasa + FSP Sharkoon gibi markaların PSU'ları alınabilir kasanın yanında 4 adet 12cm fan geliyor.
maalesef ürün bugün kargoya verildi ancak sıcaklık değerleri çok fazla olur ise kasa değişimi yaparım psu yu birazcık daha araştırayım eğer çok sıkıntı çıkarırsa onuda değiştiririm

Şu 2 parçayı alsanız daha iyi olabilirdi aldığınız kasa hakkında pek bilgim yok ama önü kapalı ve sadece tek egzoz fanı var önerdiğim kasa mesh tasarıma sahip ve aktif olarak kullanıyorum hava akışı çok güzel öneririm.

Şu 2 parçayı alsanız daha iyi olabilirdi aldığınız kasa hakkında pek bilgim yok ama önü kapalı ve sadece tek egzoz fanı var önerdiğim kasa mesh tasarıma sahip ve aktif olarak kullanıyorum hava akışı çok güzel öneririm.
önerdiğiniz psu yu almayı düşünüyordum ama bunu aldım bir şekilde idare edeceğim eğer çok gürültü yapar veya bir sıkıntı çıkarır ise yüksek ihtimal önerdiğiniz parçaları alırım cevaplar için herkese teşekkürler

Geri
Yukarı