Corsair SPEC-05 kasa fanları nereye yerleştirilmeli?

Hegzi

Hectopat
RAM
16 GB 3200MHz CL16
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3060 Gaming OC 12GB
Anakart
Gigabyte B450-M S2H
İşlemci
Ryzen 5 3600 3,60 GHz
Merhaba. Corsair SPEC-05 kasasında sadece 2 adet fan bulunduğu için (biri önde diğeri egzoz fan) ek olarak 4 adet 120mm fan aldım. Şu an kasanın önünde 3 adet fan var. Kalan 2 fanı kasanın üstüne takmayı düşünüyorum fakat egzoz fan olarak mı yoksa içeri üfleyecek şekilde mi takmalıyım? Ya da üste takacağım fanlardan birisi içeri diğeri dışarı üfleyecek şekilde taksam nasıl olur? En iyi hava akımını nasıl sağlayabilirim?

asdasd.jpg

Ya da üste takacağım fanlardan birisi içeri diğeri dışarı üfleyecek şekilde taksam nasıl olur?

Bu yöntemi tavsiye etmiyorum, bir fan dışarı tahliye yaparken diğerinin içeri alması veya tam tersi hava sirkülasyonunda nötr ve eksi etki yapacaktır.

Benim tavsiyem egzoz olması yönünde, ancak kasa ön panel yapısı itibari ile de çok hava alamadığı için intake fan olarak da kullanabilirsin. Sıcaklık değerlerine göre hareket et derim ama genelde üst fanlar egzoz görevi görür.

Bu yöntemi tavsiye etmiyorum, bir fan dışarı tahliye yaparken diğerinin içeri alması veya tam tersi hava sirkülasyonunda nötr ve eksi etki yapacaktır.

Benim tavsiyem egzoz olması yönünde, ancak kasa ön panel yapısı itibari ile de çok hava alamadığı için intake fan olarak da kullanabilirsin. Sıcaklık değerlerine göre hareket et derim ama genelde üst fanlar egzoz görevi görür.
Teşekkür ederim hocam. Şimdilik egzoz fan olarak bağladım. İlerde fanları çevirip CPU sıcaklığında fark olup olmadığına bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı