Kasa Fanları Nasıl Yerleştirilmeli?

alicanarmt

Hectopat
Daha fazla  
Kasamda 4 adet fan girişi var. 1 tane daha fan ekleyebiliyorum. Kasanın üst kısmında 2 fanlık boşluk ve önünde de havalandırma olmamasına rağmen kenarlardaki peteklerden hava akımı sağlanabileceği için fan takabiliyoruz. Doğrudan ekran kartı hizasında. Tüm fotoğrafları ekledim. Arka çıkış için egzoz fan bulunuyor. Üstte takılı olanda dışarıya üflüyor. 1 fan almayı düşünüyorum. Sizce ön kenardaki peteklerden ön kapağın arkasına takacağım fan hava çekebilir mi? Nasıl yerleştirmeliyim fanları? Sistem ısındığın için bugün 1 kez kapandı. Resimlere bakıp ona göre yorum yaparsanız sevinirim.
IMG_20190414_165916.jpg
7a4vBa.jpg
16XdpG.jpg
LlL3vb.jpg
P1gM77.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdilik üst taraftaki fanı alıp son fotoğraftaki yere takmanı öneririm. Ön paneldeki yan taraflardan hava gelir içeriye. Sonradan iyi bir hava akışına sahip fan alıp ön tarafa takmanı öneririm. Akasa Viper öneririm tam f/p ürünler.

Şimdilik üst taraftaki fanı alıp son fotoğraftaki yere takmanı öneririm. Ön paneldeki yan taraflardan hava gelir içeriye. Sonradan iyi bir hava akışına sahip fan alıp ön tarafa takmanı öneririm. Akasa Viper öneririm tam f/p ürünler.
Bilgisayar için en iyi hava akışı önden arkaya olandır. Hava önden çekilip arka ve üstten tahliye edilmelidir.
Yeni fan alana kadar yukarıdaki fanı öne takayım dedim. Ama fanı üste tutturmak için kullandığım vidalara resimdeki girişlerin hepsi küçük geldi. O deliklerden geçen kasayla gelen vidalar ise fanın girişi için küçük geldi. O yüzden takamadım. Nasıl takabilirim? Alacağım fanın orada durup durmayacağını da bilmiyorum.

v6qX8D.jpg
nQBjma.jpg

Yandaki delikler öne takılan fan hava alsın diye var. Bence kasanın üstteki egzoz fanı öne hava alacak şekilde takıp yanına bir tane hariçten fan daha al. Yani önde iki tane hava alan arkada bir tane dışarı atacak şekilde fan düzeni olsun. Kasanın hava tahliyesinden ziyade içeri soğuk hava alması ilk etapta daha önemli görünüyor.

Yandaki delikler öne takılan fan hava alsın diye var. Bence kasanın üstteki egzoz fanı öne hava alacak şekilde takıp yanına bir tane hariçten fan daha al. Yani önde iki tane hava alan arkada bir tane dışarı atacak şekilde fan düzeni olsun. Kasanın hava tahliyesinden ziyade içeri soğuk hava alması ilk etapta daha önemli görünüyor.
Peki ön tarafa monte edicek gerekli vidaları nereden edinebilirim? Üst tarafta taktığım vidalarla öne takamıyorum. Büyük geliyorlar. Hem fana hem oraya uygun vida nasıl bulurum bilmiyorum.

Önde 2 fanı intake yapıp kasaya serin hava sokman iyi olur.
Sonradan alacağın fanı da üst tarafa,arkaya yakın şekilde egsoz yaparsın, arkadaki ile birlikte 2 egsoz yeterli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı