Corsair SPEC-05 soğutucu önerisi

Eğer kasa değiştirmeyi düşünmüyorsanız, 214 XT sıfıra sıfır olur gibi duruyor.
açıkçası montajla uğraşmamak için kasa değişimi yapmak istemiyorum.214XT listemde teşekkürler.

Aynı işlemciyi kullanıyorum fakat anakart asus B-660M-D4 ben de id cooling se 214 XT modeli var ve memnunum. Kasam asus gt-301 ilk başta sığdıramadım ve iade edecektim, ikinci deneyişimde ramlere milimlik yakınlıkla sığdı.
sıvı soğutucu almamı önermez misiniz?

Son düzenleme:
@brkayet öneririm sıvı soğutma kule tipinden daha verimli çalışır ama montajı daha zor gelir bana. Bir de kasaya uyumluluğuna dikkat edin sonradan iade falan uğraşmayın.

Sıvı soğutucu almamı önermez misiniz?

İşlemciniz için sıvı soğutma zannımca gereksiz masraf olur. Düzgün bir kule tipi soğutucu ile gayet iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Aynı durumda olsam sıvı soğutucudan ziyade kasayı, daha performanslı bir model ile değiştirmeye çalışırdım.

İşlemciniz için sıvı soğutma zannımca gereksiz masraf olur. Düzgün bir kule tipi soğutucu ile gayet iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Aynı durumda olsam sıvı soğutucudan ziyade kasayı, daha performanslı bir model ile değiştirmeye çalışırdım.
dediklerine katılıyorum aslında ama düzgün bir kasa alsam bile işlemci sıcaklıgına cok az bir etkisi olucak,hem kasa hem kule tipi soğutucu almam ortalama 3kyı bulur

Onun yerine 1.5-2klık sıvı soğutma daha mantıklı değil midir?

Dediklerine katılıyorum aslında ama düzgün bir kasa alsam bile işlemci sıcaklığına çok az bir etkisi olacak, hem kasa hem kule tipi soğutucu almam ortalama 3K'yı bulur

Onun yerine 1.5-2K'lık sıvı soğutma daha mantıklı değil midir?
3000 TL'yi bulmaz. Size önceki mesajımda kasa ve soğutucu önerisi sundum ki 1700 TL bandında bu konuyu kapatıyorsunuz.

Merhaba aynı kasa bende de var SE 214XT'nin beyaz versiyonunu sipariş ettim sizce sığar mı?

Sipraşin geldi mi ve taktın mı bende de Spec 05 var ve SE 214XT almayı düşünüyorum sığdıysa söyler misin?

Sipraşin geldi mi ve taktın mı bende de Spec 05 var ve SE 214XT almayı düşünüyorum sığdıysa söyler misin?

Sığdı fotoğrafı atıyorum kapakta kapanıyor sorunsuz.

Dosya Ekleri

• IMG_20230212_174315.jpg
    IMG_20230212_174315.jpg
    154,8 KB · Görüntüleme: 36
Sığdı fotoğrafı atıyorum kapakta kapanıyor sorunsuz.

Oh iyi tam düzgün bir soğutucu buldum demiştim sonra kasaya sığmazsa diye korktum. Sığması içime su serpti teşekkürler cevabın için.

Geri
Yukarı