Corsair Spec-Delta 650W alınır mı?

Kaliteli sayılabilir mi?
Corsair gibi iyi bir markaya kaliteli sayılabilir demek 🤔
Ben de o sistemde o PSU'yu kullanmazdım PSU'su gayet güvenilir ama kasanız yüksek bütçeli bir kasa var kasa tarafında Spec Delta almak ucuza kaçmak olur.
Anladığım kadarıyla bütçeniz az değil daha üst seviye ürünlere bakabilirsiniz ama Spec Delta da kararlıysanız güç kaynağı konusunda güvenilirdir içiniz rahat olsun ama 650 Watt biraz ucu ucuna yetecek gibi.
Ama Spec Delta iyi bir kasa ön taraftan az hava çekiyor gibi görünüyor ama çektiği hava gayet yeterli aslında.
Ama bu PC için daha iyi kasalara bakmanızı öneririm bütçede sıkıntı olmayacaksa.
Bu gibi:
1600 TL fiyat bandı şahsen biraz fazla, 1100 TL'yi zor aşarım. Sıvı soğutucu da almam gerekiyor.

Kaliteli olması için markası yeterli mi?

VS2012 de çok kaliteli o zaman. :)

Genel olarak kaliteli bir marka her markanın her ürünü kusursuz olmak zorunda değil hiçbir zaman.
Kaliteli sayılabilir demek piyasada binlerce Power Boost Gamepower Rampage tarzı güç kaynagı varken o güç kaynağına haksızlık olur.
Ayrıca içinizin rahat olacağı korumalı bir güç kaynağı zaten kimse en üst seviye bir şey beklemiyordur herhalde.

Kaliteli olması için markası yeterli mi?
-Bence marka baş faktördür özellikle piyasa c4 lerle doluyken
powerboost ileride kaliteli bir psu çıkardım dese ben yine yaklaşmam çünkü aynı markanın geçmişte sistem boştayken patlayan güç kaynakları bile var.
Önce markaya güvenmemiz lazım sonra da o markanın kaliteli ürünlerini seçip alırsınız , Marka iyi olsada her işi mükemmel olmak zorunda değil ,değil mi ?

Son düzenleme:
Sonuç olarak benim ne almam gerek? :D.

Sıvı soğutma kullanacaksanız Spec Delta uygundur.
Tek tek almaya kalkarsan daha pahalı olacaktır.
Bütçeyi de arttıradmadığına göre Spec Delta da sıkıntı yaşayacağını sanmam.
İsterseniz tek Spec deltaıyı alın PSU suz.
Güç kaynağını farklı da seçebilirsiniz.
Spec Delta'ya hava almıyor diyenlerin sorunu ne bilmiyorum ama
Benim tek fanlı ASUS PH1650 Super im OC li haliyle tam yük altında 80 dereceyi geçmiyor çoğunlukla Max şimdiye kadar 83 derece olduğunu gördüm.
Forumda şimdiye kadar bir sürü 85 dereceye çıkan RX 580 konusu gördüm ki RX 580 zaten çift fanlı bir kart.
Stok soğuculu r3 3100 işlemcim de çok nadir 70 dereceyi geçiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı