Corsair Spec-Delta RGB kasa değiştirilmeli mi?

Bütçe
2400

agei

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sizce Corsair Spec Delta RGB kasasını değiştirmeli miyim? Değiştirmek isteme sebebim hem hava akışı pek iyi değil hem de sıvı soğutma üst tarafa sığmadığı için öne taktım ve bu sefer hiç hava gelmiyor. Biraz araştırınca ASUS GT501 kasasını buldum. Görünüşü hoşuma da gitti. Sizce ne yapmalıyım? Bundan sonra da B550-A Pro almayı planlıyorum.

Sistem: R5 5600X - RTX 3060 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ucuz yollu bir kasa istiyorsan şunu önerebilirim. Şu an ederi 1200 lira olan bir kasa yarı fiyatına satılıyor.

Daha kaliteli bir şey istiyorsan da şunu öneririm.

RGB tutkun yoksa aynı kasanın ışıksız fanlı versiyonu 600 TL daha ucuz.

Bende Spec Delta kullanıyorum ön panelin hava almadığını düşünmekten gözüme uyku girmediği de oluyordu söküp test yaptım 3-4 derece fark etti. Sıvı soğutucu kaç mm kullanıyorsunuz ben 120 mm taktım az da olsa biraz alan açıldı. Tam olarak nereye taktınız?

Ucuz yollu bir kasa istiyorsan şunu önerebilirim. Şu an ederi 1200 lira olan bir kasa yarı fiyatına satılıyor.

Daha kaliteli bir şey istiyorsan da şunu öneririm.

RGB tutkun yoksa aynı kasanın ışıksız fanlı versiyonu 600 TL daha ucuz.
Peki GT501 nasıldır hem görüntüsü hoşuma gitti. Hem üst tarafı oldukça geniş ve ön üst 360mm desteği var. Kraken X53 kasamın üstüne sığmamıştı. Üste takacak ekstra fanım da var.
Almak nasıl bir tercih olur 2200 tl bütçeyi bulabilecek alternatif bir kasa var mıdır?
Bende Spec Delta kullanıyorum ön panelin hava almadığını düşünmekten gözüme uyku girmediği de oluyordu söküp test yaptım 3-4 derece fark etti. Sıvı soğutucu kaç mm kullanıyorsunuz ben 120 mm taktım az da olsa biraz alan açıldı. Tam olarak nereye taktınız?
Üst kısımda ramlere çarptı radyatör öne taktım kasaya hava girmiyor😂

Peki GT501 nasıldır hem görüntüsü hoşuma gitti. Hem üst tarafı oldukça geniş ve ön üst 360mm desteği var. Kraken X53 kasamın üstüne sığmamıştı. Üste takacak ekstra fanım da var.
GT501 yerine P500A daha mantıklı. P500A'da da aynı destekler mevcut. Üstüne ek olarak mesh panel olduğundan hava akışı da daha iyi.

Bahsettiğiniz kasa alınabilir isterseniz buna bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı