Corsair Spec Delta vs Cooler Master Masterbox TD500

@mandastik

Onu görmedim. İkisi de AM4 anakart. B550 son çıkan seridir ama burada Prime yani giriş seviyesi tercih edilmiş. R5 5600X için yeterli. QP sistemdeki anakart bir tık daha iyi ama takacağınız işlemciyi de düşündüğümde bir ekstrem fark yaratmaz.

@curiousoftech'in de söyledikleri dikkate alınabilir. Bu da bir yoldur. Yapılabilir. He tercih edilmezse dahi her türlü Gaming.Gen.TR sistemi avantajlı.
@Uchiha Shisui Katılıyorum size. Sıvı soğutma montajı herkese göre değil açıkçası. En kötü ihtimalle Sinerji'den Fuma 2 alır arkadaş. Canavar gibi soğutucu. 5600X'ye fazlasıyla yeter. Bu sayede 1500TL para arttırmış olur. Arttırdığı paraya ben açıkçası anakartı değiştirmesini öneririm. B550 Tomahawk alırsa O.C tarafında daha dengeli bir sistem elde etmiş olur.

İkinize de teşekkür ederim. Açıkçası montaj işlerini çok beceremem. Zarar vermek istemiyorum denerken. Gaming.gen'de de özelleştirme yapamadığım için ne koydularsa onu almam gerekiyor. OC yapmayı düşünmüyorum aslında ama her türlü soğutucu alıp kullanmam gerekecek sanırım işlemci ısınan bir işlemciymiş. Bir şekilde alıp takacağım artık. Teşekkür ediyorum.

@mandastik

Zaten QP'de koydukları 120 mm'lik sıvı soğutucu da devasa fark yaratmaz. Stok fandan her türlü iyidir ama sırtınızı da yaslayacağınız türde değil. Eğer çok çekinirseniz bulunduğunuz yerde bilinen bir bilgisayarcı varsa takım işlemini ona yaptırabilirsiniz. Diğer tüm düşünceleriniz için ben de teşekkür ederim.

@mandastik

Zaten QP'de koydukları 120 mm'lik sıvı soğutucu da devasa fark yaratmaz. Stok fandan her türlü iyidir ama sırtınızı da yaslayacağınız türde değil. Eğer çok çekinirseniz bulunduğunuz yerde bilinen bir bilgisayarcı varsa takım işlemini ona yaptırabilirsiniz. Diğer tüm düşünceleriniz için ben de teşekkür ederim.
Son olarak güvenilir bir site midir ? Bir problem yaşarsam yardımcı olurlar mı acaba biliyor musunuz ? Vaktiniz ve yardımınız için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı