Corsair Spec Delta vs. MSI Mag Force 100R

İşlemci soğutucu olarak ne seçtin?

Bu biraz belki seni asar ama performansı çok iyidir.
Öncelikle bahsettiğimiz kasa Vatan'da yaklaşık bir 50 lira daha uygun kaçırmadan alıyorum.

Soğutucuya gelirsek... Henüz bir karara varamadım o konuda. Performansa göre düşünebilirim. Hatta kafamda sıvı soğutma yerine güzel bir kule tipi alıp ileride 5600X ile kullanmak var. Arctic Freezer 34 eSports DUO için baktım o da epey pahalı. Duruma göre birkaç ay biriktirip öyle bir şey de alabilirim. 500 liralık bir sıvı soğutmadansa güzel bir kule tipi ile daha iyi performans alacağımı düşünüyorum.

Vatan'da 3 fanlı olabilir, dikkat et derim.

Bu arada attığım hava soğutma Noctua 14 ve 240'lık sıvı soğutmaların birçoğuna rakip.
Evet, fan sayısını özellikle kontrol ettim. COOLER MASTER MASTERBOX TD500 MESH 4x120mm ARGB LED FANLI MidT ATX BEYAZ KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.
Soğutucu tam aradığım gibi görüntüye önem vermeyip performansa odaklanılmış gibi duruyor. Bu dönemde alabilirsem düşüneceğim hocam teşekkürler. Noctua'ya rakip olmak her babayiğidin harcı değil sanırım. Hem fiyat olarak yüksek hem de performans olarak çok beğenildiğine, önerildiğine şahit oldum.

Kasayı kaçırma derim.

Aynı sogutucu için başka konuya da mesaj yazmıştım.
@ragnarock492 şöyle bir test bırakayım.

i9 10980XE'yi kullanmışlar bu testte.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birçok konuda Noctua NH-D15 ve Dark Rock Pro 4 ile rakip.
En son kısımda 10980XE'yi OC yapmışlar o da artık sogutucu TDP'sini geçmiş, onun dışında 10980XE ile kullanıyor adamlar :)

Yani o fiyat bandındaki en mantıklı seçim olacaktır.
Oradaki videoyu izleyebilirsin inceleme olarak.

Kasayı kaçırma derim.

Aynı sogutucu için başka konuya da mesaj yazmıştım.

Oradaki videoyu izleyebilirsin inceleme olarak.
İnceledim videoyu. Öncelikle ses düzeyi muazzam seviyede. Karşılaştırıldığı parçalara nazaran özellikle fiyatına göre çok iyi görünüyor. Önceliklerim arasına eklemeye çalışacağım hocam, teşekkür ederim. :)

Beyaz kasa içine gri ve füme tonlarında sistem olacak işte.
Bu arada anakartında ARGB var diye biliyorum, çoklayıcı ile kasa fanlarını takabilirsin.
Ben de öyle yapmayı planlıyorum. Şu an kendi kasamı sökmeye başladım hatta. Sonrasında direkt gidip elden alacağım kasayı, kargo bekleyemem bir de bu durumda. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı