Corsair Spec kasadaki fanların yerini değiştirdikten sonra sıcaklık arttı

efeaybi

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Corsair Spec Delta kasamda fanların yerini değiştirmek istedi. Amaa sorunum şu; ekran kartım Valorant oynarken 66 derecelere çıkıyor daha önce hiç acaba ne kadar ısınıyor diye merak etmedim bakamdım da YouTube'dan bakmaya karar verdim ve modart PC'nin bir videosunda bendeki kartla aynı kartı kullandığını gördüm sıcaklık değerlerine baktım ve Battlefield oynarken benim Valorant'ta aldığımdan daha düşük bir ısı alıyor.
Kasamdaki fanları da şu şekilde değiştirdim kasamın sol tarafı yani temperli camın olduğu kısmı açık sizce eski haline getirsem bu sorun çözülür mü?
Ve bir de ekran kartının OC ayarı:

1649706077179.png

1649705993186.png

1649705826934.png

Ekran kartım ASUS Dual RTX 2060 EVO OC 6 GB.

Merhabalar. Corsair Spec Delta kasamda fanların yerini değiştirmek istedi. Amaa sorunum şu; ekran kartım Valorant oynarken 66 derecelere çıkıyor daha önce hiç acaba ne kadar ısınıyor diye merak etmedim bakamdım da YouTube'dan bakmaya karar verdim ve modart PC'nin bir videosunda bendeki kartla aynı kartı kullandığını gördüm sıcaklık değerlerine baktım ve Battlefield oynarken benim Valorant'ta aldığımdan daha düşük bir ısı alıyor.
Kasamdaki fanları da şu şekilde değiştirdim kasamın sol tarafı yani temperli camın olduğu kısmı açık sizce eski haline getirsem bu sorun çözülür mü?

Eki Görüntüle 1356707

Eki Görüntüle 1356705

Eki Görüntüle 1356702

Arkadaki tekli fan dışarıya hava vermeli.

Eki Görüntüle 1356707

Eki Görüntüle 1356705

Eki Görüntüle 1356702

Galiba OC yapıyorsunuz. Bu yüzden sıcaklık artar.
Kasanın yanındaki camı çıkartırsanız düşedebilir, artaradabilir. Sebebi ise içerideki hava sirkülasyonunun bozulmasıdır. Eğer hava almayan bir kasa ise sıcaklıklar düşer. Havayı düzgün alan bir kasa ise arttırma ihtimaliniz bile var koyduğunuz yere göre.
Ayrıca oda sıcaklığı da önemli. Sizin odanız daha sıcak ise normal.

Egzoz fanını öne koymuşsunuz bu birinci yanlış temperli cam kapalı olmalı bu ikinci yanlış. Fanlar öndeyken daha etkili çalışacaktır buda sonuncu yanlışınız efendim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı