Corsair Standart vs. Gelişmiş RMA

Will Bettelheim

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, geçen cuma RMA'ya başvurmuştum kırılan HS35 kulaklığım için. Önce benden bazı bilgiler istediler fatura, adres vs. onları yolladıktan sonra bana 2 tane seçenek sundular. Sizce hangisini kabul etmeliyim? RMA hakkında tecrübesi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Attıkları mail.

Merhaba *****,

İstediğim bilgileri gönderdiğiniz için teşekkür ederim. Şu anda iki RMA seçeneği sunuyoruz:

Standart RMA - yenisi gönderilmeden önce arızalı birimi almamızı gerektirir. Arızalı ünite bize ulaştıktan sonra, yeni ürününüz kısa süre içinde sevk edilecektir.

Gelişmiş RMA - değiştirmenin tam perakende tutarı için bir teminat ücreti gerektirir. Teminat ücreti ödendikten sonra, değiştireceğiniz ürün 1-2 iş günü içinde gönderilmelidir. Arızalı ünite tarafımıza ulaştıktan sonra, teminat ücreti tarafınıza iade edilecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
DHL'den ön ödemeli kupon istediğini belirtirsen sana bir kod sağlamaları gerek. Corsair sana ürünü gönderirken ise kargo ücretini ödüyor. Sen sadece vergiyi ödüyorsun.

Corsair ürünü gönderirken faturaya ürün değeri olarak ne yazdıysa onun vergisini ödüyorsun. Bana mouse gönderirken faturadaki değeri 8 dolar olarak yazmışlardı. 28 TL vergisi çıktı.

Ayrıca sana ürünü gönderdiklerini söyledikten sonra onlardan ticari fatura istemeyi unutma zira ürün gümrüğe geldiğinde senden fatura isteniyor. Sen söylemezsen vermiyorlar, bu da gümrük işlerini biraz aksatıyor.

Corsair ürünü gönderirken faturaya ürün değeri olarak ne yazdıysa onun vergisini ödüyorsun. Bana mouse gönderirken faturadaki değeri 8 dolar olarak yazmışlardı. 28 TL vergisi çıktı.

Ayrıca sana ürünü gönderdiklerini söyledikten sonra onlardan ticari fatura istemeyi unutma zira ürün gümrüğe geldiğinde senden fatura isteniyor. Sen söylemezsen vermiyorlar, bu da gümrük işlerini biraz aksatıyor.
Sizce yazmalı mıyım , kulaklığı size gönderirken herhangi bir ücret ödeyecek miyim diye ?Çünkü okuduğum konularda kimse ücret ödemediğini söylemişti.

Sorabilirsin. Her türlü soruna cevap verirler.
Tamam teşekkür ederim.

@KUO

@KuoNN merhaba maili attıktan kısa bir süre içinde geri döndüler mailde yazdıklarına göre bana nakliye maliyetini karşılamak için ön ödemeli bir nakliyat etiketi atacaklarmış, sanırsam herhangi bir ücret ödemiyorum. Yarın standart RMA seçeneğini seçtiğimi mail olarak atacağım ve neler olacağını bekleyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı