Corsair Vengeance 8 GB RAM Yükseltme

hilmisamet

Hectopat
Selamlar arkadaşlar.

Anakart: ASUS STRIX Z370-H GAMING Intel Z370 Soket 1151-V. 2 DDR4 4000MHz(OC) RGB
RAM: Corsair CMR16GX4m2C3000c15 Vengeance RGB DDR4-3000MHz C15 16 GB (2x8GB) Dual

16 GB RAM'im var, anakartımın üstünde takılı. Ben bir 16 GB RAM daha almak istiyorum aynı marka model olması zorunda mı ya da farklı marka model RAM taksam sorun yaşar mıyım? Performansı etkiler mi? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı marka ve model olmasını öneriyoruz. Farklı RAM'ler de birlikte çalışabiliyor fakat uyum sorunu olma ihtimali her zaman var. Bu rehbere göz atın;

Aynı marka model olması önceliğin olsun ama farklı olsa da çok büyük ihtimalle sorun olmaz. Anakart tüm değerleri otomatik eşitliyor zaten. Biri 3000 MHz 16 CL diğeri 3200 17 CL falan çalışmıyor.

Neden 32 GB RAM istiyorsun? Ne amaçla kullanıyorsun sistemi?

Yapılan yorumlar gibi aynı marka model olması önceliğiniz olsun. Arkadaşıma kendi RAM'imi verdim, kendinde 2400Mhz HyperX 8GB vardı. Benim verdiğim ise Corsair Valueselect 8GB 2400Mhz. Fakat CL değerleri birbiriyle aynı. Yaklaşık 5 aydır problemsiz bir şekilde kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı