Corsair Vengeance CMW16GX4M2Z3600C18 DOCP sorunu

yusher

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Corsair CMW16GX4M2Z3600C18 modelinden iki tane aldım. İlk aldığım Micron diğeri Nadya üretimi.

Bu üretici farkı hariç iki set RAM'in saat hızları, OC profilleri tamamen aynı.

Micron olanları ilk almıştım ve DOCP Auto yaptığımda 3600 MHz hızda sorunsuz kullanabiliyordum.

Şimdi Nadya olanları da ekleyince anakartımdaki 4 slotu da doldurmuş oldum ancak DOCP aktif ettiğimde sistem açılmıyor.

Command Rate 1T -> 2T değişimi de yaptım ancak yine aynı hatalar.

Anakartım ASUS ROG STRIX X570-E GAMING. Bildiğiniz bir OC profili var mıdır?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram çipleri farklı olduğu için uyumsuzluk oldu diye düşünüyorum. Isterseniz ne olur ne olmaz biraz daha voltaj vermeyi deneyin ama işe yarayacağını hiç zannetmiyorum.

Anakart uyum listelerine bakarsan her RAM'i 4 slot desteklemediğini görebilirsin. Sorunsuz 4 slot RAM kullanımı için bildiğim en garanti yol anakartın uyum listesinde bulunan ve 4 slot destekleyen RAM'lerden almak. Bu listede olmayan RAM'ler de sıkıntısız çalışabilir ama en az riskli yöntem daha iyidir. Sizin sonradan aldığınız aynı RAM'lerin üreticileri farklı diyorsunuz. Sıkıntı olasılığını arttırıyor ve bildiğim bir çözüm yolu yok.
Anakart uyum listesinde olan Corsair 2x8 GB RAM kullanıyordum. Geçen ay 4x8 yapayım dedim. Aynı RAM'den 2x8 daha almadan önce anakartın uyum listesine bir bakayım dedim. Anakartın uyum listesine göre bu RAM'leri 4x8 olarak kullanamıyorum. Mevcut RAM'leri satıp yine uyum listesinde olan 2x16 GB Corsair RAM kiti aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı