Corsair Vengeance ile Corsair Vengeance LPX RAM uyumlu çalışır mı?

Bütçe
1000

Shinya Kogami

Hectopat
Anakart
Msi b450 pro vhd plus
İşlemci
ryzen 7 2700
Merhaba arkadaşlar,
Şu anda bilgisayarımda bu linkteki RAM'ler takılı, yanına 2x8GB daha RAM almak istiyorum.

Sahip olduğum;

Nette dolaşırken bu RAM'leri gördüm, fiyatı siyah olanlara göre daha uygun. Bu RAM'lerin renkleri dışında benim sahip olduklarımdan bir farkı var mıdır?

Nette bulduklarım;

Cevaplarınız için teşekkürler.

Yok gördüğüm kadarı ile, ikisi de LPX serisi. Tavsiye etmem bu seriyi, ama sorun çıkarmıyorsa alabilirsin.

Neden bir kit daha almak istiyorsun? Render işleri ile uğraşmayıp sadece oyun oynuyorsan gerek yok, başka bir şeye yatırım yapabilirsin.

Yok gördüğüm kadarı ile, ikisi de LPX serisi. Tavsiye etmem bu seriyi, ama sorun çıkarmıyorsa alabilirsin.

Neden bir kit daha almak istiyorsun? Render işleri ile uğraşmayıp sadece oyun oynuyorsan gerek yok, başka bir şeye yatırım yapabilirsin.

Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Zaten bu serinin 2x8GB olanına sahibim, yeniden farklı marka satın almak yerine şimdilik üzerine ekleme yapmak istedim.
2 hafta önce Octane Engine satın aldım, daha önce Redshift kullanıyorken 16 GB RAM çok sorun olmuyordu ama Octane'e geçtikten sonra sorun olmaya başladı. Octane'in SSS bölümünde 32 GB RAM önermişler. O sebeple satın alıyorum. CS:GO dışında sürekli oynadığım bir oyun yok.

Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Zaten bu serinin 2x8GB olanına sahibim, yeniden farklı marka satın almak yerine şimdilik üzerine ekleme yapmak istedim.
2 hafta önce Octane Engine satın aldım, daha önce redshift kullanıyorken 16 GB RAM çok sorun olmuyordu ama Octane'e geçtikten sonra sorun olmaya başladı. Octane'in sss bölümünde 32 GB RAM önermişler. O sebeple satın alıyorum. CS:GO dışında sürekli oynadığım bir oyun yok.

Anladım, o zaman alabilirsiniz. LPX serisi RAM'leri pek önermem XMP açarken bile sıkıntı yaşayan görmüştüm, ancak OC yapılmazsa dümdüz RAM zaten.

Açıkçası RAM'ler hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim, bilgisayarı toplarken satın alabileceğim bu RAM'ler vardı o sebeple satın almıştım. Yakın zamanda işlemci ve anakart değiştirmeyi düşünüyorum. İşlemci olarak Ryzen 9 5950X düşünüyorum. Bu RAM'lere yaklaşık 1.5 yıldır sahibim henüz cidd bir sorun çıkarmadılar ama daha önce G.Skill marka yine 2x8 RAM'lere sahiptim, sanki Corsair olanlar çok nadir de olsa küçük performans kayıpları yaşatıyor gibi. Örnek olarak C4D ile viewportta bazen kısa kısa takılmalar oluyor. Ben başta işlemciden şüphelenmiştim ama RAM'lerden dolayı da olabilir. Siz bu RAM'leri neden önermiyorsunuz? Eğer imkanım olursa işlemciyi değiştirirken belki farklı marka bir kit satın alabilirim, siz ne önerirsiniz?

Siz bu RAM'leri neden önermiyorsunuz? Eğer imkanım olursa işlemciyi değiştirirken belki farklı marka bir kit satın alabilirim, siz ne önerirsiniz?

Çipleri kötü çünkü LPX serisinin, ama OC yapılmazsa dümdüz RAM zaten.

Bütçeye göre değişir. Şimdi aklıma gelenler Kingston HyperX Fury, Beast, Predator; Corsair Vengeance Pro, Pro SL, Dominator Platinium; Crucial Ballistix, Ballistix Sport.

Bütçeye göre değişir. Şimdi aklıma gelenler Kingston HyperX Fury, Beast, Predator; Corsair Vengeance Pro, Pro sl, dominator Platinium; Crucial Ballistix, Ballistix Sport.

Teşekkür ederim bilgiler için. Bir daha satın alırken çok işime yarayacak.

Bütçeye göre değişir. Şimdi aklıma gelenler Kingston HyperX Fury, Beast, Predator; Corsair Vengeance Pro, Pro SL, Dominator Platinium; Crucial Ballistix, Ballistix Sport.
Corsair Vengeance Pro ve Pro SL'nin de LPX'den pek farkı yok ki zaten. Pro SL'nin olayı da daha küçük bir RAM olması. Çip olarak bir ara gerçek B-Die geliyordu son zamanlarda Türkiye'de alanlardan ne versiyon 4.31'de ne de 4.32'de B-Die görmedim.
Yani kısaca Corsair Vengeance Pro ve Pro SL genel olarak LPX ile aynı çip.

Corsair Vengeance Pro ve Pro Sl'nin de LPX'den pek farkı yok ki zaten. Pro Sl'nin olayı da daha küçük bir RAM olması. Çip olarak bir ara gerçek b-die geliyordu son zamanlarda Türkiye'de alanlardan ne versiyon 4.31'de ne de 4.32'de b-die görmedim.
Yani kısaca Corsair Vengeance Pro ve Pro sl genel olarak LPX ile aynı çip.

Benim aklımda b-die diye kaldılar, ama bir şey vardı bu RAM'lerle ilgili; gerçek b-die'ler gibi OC yapılamıyordu sanırım. Sahte b-die bilmem neler döndü de, sahte demek yanlış. Hala doğru kelimeyi bulamamakla beraber bunu işi daha çok bilenine paslıyorum :D

Benim aklımda b-die diye kaldılar, ama bir şey vardı bu RAM'lerle ilgili; gerçek b-die'ler gibi OC yapılamıyordu sanırım. Sahte b-die bilmem neler döndü de, sahte demek yanlış. Hala doğru kelimeyi bulamamakla beraber bunu işi daha çok bilenine paslıyorum :D
Thaiphoon Burner C-Die'yi B-Die gösteriyor, bir de sahte B-Die mevzusu var. Belki low bin B-Die'dir, orasını ben de bilmiyorum ama OC potansiyeli olmadığı kesin.

Geri
Yukarı