Corsair Vengeance ile Corsair Vengeance LPX RAM uyumlu çalışır mı?

Bütçe
1000
@Sir Benjamin @405668.

Peki belleklere OC yapmak oyun dışında ne gibi faydaları olur ve fark yaratması için ne kaç MHz'lere çıkılması gerekir? Yani mesela 3200MHz belleği 3400MHz'ye çıkarmak ciddi bir fark yaratır mı yoksa OC'den kastınız daha yüksek frekanslar mı? Sorum saçma ise kusura bakmayın çok bilgim yok açıkçası bellek OC konularında.

Öncelikle 2700 işlemciyle 3466MHz üstüne çıkamazsın kolay kolay. 5950X'e geçtiğinde ise 3866MHz civarında takılırsın. Gecikmeler de önemli. 3466MHz CL14 3600MHz CL16 ile arasında pek performans farkı olmaz.

Peki işlemci değiştirene kadar bu haliyle OC yapmaya değer mi sizce? Benim için 2 önemli etken var. C4D viewport ekranında takılmaları azaltmak ve Octane'de Live Viewer diye bir özellik var, sahnenin son halini render almadan görmenizi sağlıyor, sahne yoğunlaştıkça artık sahnenin yüklenmesi aşırı uzuyor. Bu iki konuda bana bir faydası olur mu? Ben bu işten az çok para kazanıyorum yani yine kazandığım parayı bilgisayarıma yatırmak istiyorum, mümkün olduğunca kaynak ayırıp işlemci yanında yeni bellek kiti de almaya çalışırım. Ryzen 9 5950X için önerebileceğiniz bir marka model var mı?

Şu anki haliyle OC yapmaya ne kadar değer bilemeyeceğim çünkü RAM'inizin çipi pek iyi değil. 3466MHz CL16 falan olur muhtemelen. Thaiphoon Burner sonucu paylaşırsanız daha iyi olur.
Ballistix alabilirsin. RGB ve hoş duran bir şey istersen Trident Z Neo bakabilirsin.

Dosya Ekleri

• Snap24122021131018.png
    Snap24122021131018.png
    42 KB · Görüntüleme: 31
3333MHz 14 17 17 17 34 52 1.42v dener misiniz?

Merhaba, kusura bakmayın henüz deneme fırsatım olmadı, şimdi deneyeceğim de aklıma şu takıldı, ben bir 2x8 kit daha satın aldım, yarın gelecek. Bu denemeyi o modülleri taktıktan sonra mı yapmam gerekir, yoksa şu an yapsam onları takınca sorunsuz kullanabilir miyim?

Geri
Yukarı