Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz

Sercan Çil

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Yakın zamanda bilgisayar toplayacağım. (Topladığımda incelemeleri de paylaşacağım) SSD ve işlemci fanını Amazon'dan satın aldım. Bazı parçaları daha oradan alıp ucuza getirmeyi düşünüyorum. Maksimum 260 TL RAM için ayırdığım miktar.
Amazon'da bu RAM ile karşılaştım ve fikrinizi bi alayım dedim. Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz (PC4-24000) C15 Memory Kit - Black (CMK16GX4M2B3000C15)

Ürünün fiyatı 72.99 dolar. Yani 234 TL. Fiyatı bana Türkiye'deki 3000 MHz RAM'lere göre gayet uygun geldi. Sizce almalı mıyım? Fiyatının düşük olmasının büyük bir sebebi var mı? Altta yatan eksiklikleri var mı? Yönlendirirseniz sevinirim.

Aynı ürünün kırmızı renklisini kullanıyorum. Performansından gayet memnunum. 234 TL'ye alma şansınız varsa kaçırmayın. Buradaki fiyatı 360-450 arası değişebiliyor.

Cevabın içimi rahatlattı, teşekkürler. Bu fiyata daha iyisini göremedim. Corsair markasını çokta severim.

Aynı ürünün kırmızı renklisini kullanıyorum 2933 MHz modunda tavsiye ederim. Denildiği gibi ürün türkiyede 400 lira civarlarında.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aynı ürünün kırmızı renklisini kullanıyorum. Performansından gayet memnunum. 234 TL'ye alma şansınız varsa kaçırmayın. Buradaki fiyatı 360-450 arası değişebiliyor.

Aynı kırmızı olan üründen bende de var,
XMP Profile açtığımda ''overclock settings have failed, system has been restored to its default settings'' hatası alıyorum.
Not: Sadece bilgisayarı ilk açtığımda oluyor. Sonradan 3000mhz'a tekrar alıp uzun süre kullanabiliyorum. Bir bilginiz var mı ? 3000mhz kullanabiliyor musunuz? @Yusuf Ensar Ertan

Sizinde bir fikriniz var mı? @Recep Baltaş
Teşekkürler,

IMG_2235.JPG

Son düzenleme:
Aynı kırmızı olan üründen bende de var,
XMP Profile açtığımda ''overclock settings have failed, system has been restored to its default settings'' hatası alıyorum.
Not: Sadece bilgisayarı ilk açtığımda oluyor. Sonradan 3000mhz'a tekrar alıp uzun süre kullanabiliyorum. Bir bilginiz var mı ? 3000mhz kullanabiliyor musunuz? @Yusuf Ensar Ertan

Sizinde bir fikriniz var mı? @Recep Baltaş
Teşekkürler,

Eki Görüntüle 153863
Henüz elime ulaşmadı Ramlerim. Anakartın nedir?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı