Corsair Vengeance LPX vs Hikvision Urien vs Kingston Fury Beast

Bütçe
500-650

Febaso

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
Asus Prime B550M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Herkese merhaba.
Bilgisayar toplarken bu 3 RAM arasında kaldım. Hangisi daha iyidir? Hangisini tavsiye edersiniz?

Corsair Vengeance LPX 8 GB 3200 MHz: Corsair Cmk8gx4m1e3200c16 Vengeance Lpx 8gb 3200mhz Ddr4 Cl16-20-20-38 Siyah Ram Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Hikvision urıen 8 GB 3200 MHz DDR4: Hikvision Urıen 8gb 3200mhz Ddr4 Hked4081caa2f0zb2/8g Pc Ram Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Kingston 8 GB 3200 MHz Fury Beast DDR4: Kingston 8gb 3200mhz Fury Beast Ddr4 Pc Ram Kf432c16bb/8 Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba.
Bilgisayar toplarken bu 3 RAM arasında kaldım. Hangisi daha iyidir? Hangisini tavsiye edersiniz?

Corsair Vengeance LPX 8 GB 3200 MHz: Corsair Cmk8gx4m1e3200c16 Vengeance Lpx 8gb 3200mhz Ddr4 Cl16-20-20-38 Siyah Ram Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Hikvision urıen 8 GB 3200 MHz DDR4: Hikvision Urıen 8gb 3200mhz Ddr4 Hked4081caa2f0zb2/8g Pc Ram Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Kingston 8 GB 3200 MHz Fury Beast DDR4: Kingston 8gb 3200mhz Fury Beast Ddr4 Pc Ram Kf432c16bb/8 Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Şimdiden teşekkür ederim.
Corsair tek geçer.

Ama tavsiyem 2 tane 8 GB alman. Çünkü eski nesiller Micron çipli, yeni nesiller Samsung çipli. O yüzden uyumsuzluk çıkabiliyor. Mümkün mertebe kit almaya bak.

Corsair tek geçer.

Ama tavsiyem 2 tane 8 GB alman. Çünkü eski nesiller Micron çipli, yeni nesiller Samsung çipli. O yüzden uyumsuzluk çıkabiliyor. Mümkün mertebe kit almaya bak.
Evet zaten 8x2 yapacağım. Bu linktekini alsam çipi Samsung mu olacak?

Hikvision'u düşünme bile. Corsair LPX'ler pek iyi değil. Kingston'u alabilirsin üçü arasından ama bunu öneririm. 2 tane mi alacaksın?

Bu 3'ü arasında tercih yapacaktım birini elediğin için teşekkür ederim.
Attığın linkteki CL18 olduğu için düşünmüyorum yine de sağol.

Samsung B-Die çipli bu. 2 tane al geç.

Son düzenleme:

3200 C16 ve 3600 C18 kitlerden Samsung B-Die gelme olasılığı sıfıra yakın, gelirse de bad bin gelir. Corsair LPX'lerin genel olarak çip kalitesi düşük.

Aradaki frekans farkı CL değerinden kaynaklanan gecikme farkını hemen hemen kapatıyor. Bant genişliği farkından dolayı 3600 MHz alman daha iyi olur.

Ayrıca 16 GB yapılacaksa kit alınmalı.

Son düzenleme:
3200 C16 ve 3600 C18 kitlerden Samsung B-Die gelme olasılığı sıfıra yakın, gelirse de bad bin gelir. Corsair LPX'lerin genel olarak çip kalitesi düşük.

Aradaki frekans farkı CL değerinden kaynaklanan gecikme farkını hemen hemen kapatıyor. Bant genişliği farkından dolayı 3600 MHz alman daha iyi olur.

Tercihimi Kingstondan yana kullandım ama kit olarak almadım. Trendyolda tanesi 620 liraydı 2 tane aldım. Bir problem çıkmaz her halde değil mi?

Anladığım kadarıyla RAM'larda marka o kadar fark etmiyormuş. Ama forumlarda bayağı gezindim insanlar genellikle Kingstone'u tercih etmişler. O yüzden Kingston aldım. Yardımın için teşekkür ederim.

İnternetten araştırdığıma göre B-Die görünüyor.

Tercihimi Kingstondan yana kullandım ama kit olarak almadım. Trendyolda tanesi 620 liraydı 2 tane aldım. Bir problem çıkmaz her halde değil mi?

Anladığım kadarıyla RAM'larda marka o kadar fark etmiyormuş. Ama forumlarda bayağı gezindim insanlar genellikle Kingstone'u tercih etmişler. O yüzden Kingston aldım. Yardımın için teşekkür ederim.
Aldığınız ramler yüksek ihtimal single kit. Teorik olarak sorun yaşanmaması lazım ancak bazen teorik düşünceler yanılabiliyor. RAM'leri her zaman dual kit olarak almak en mantıklısı. Aynı marka, aynı model, aynı özellikte olan single kit ramler bazen birbiri ile uyumsuz çalışabiliyor. Şanslıysanız sorun yaşamasınız ancak sorun yaşamayacağınızın bir garantisi yok.

İnternetten araştırdığıma göre B-Die görünüyor.

3600 C14, 3200 C14 vs. kitler dışında kitlerden sabit Samsung B-Die gelmez. Kimse de böyle bir çipi en giriş seviyesi ürününe takıp hayrına dağıtmaz. LPX'ler gördüğüm en geniş çip genişliliğine sahip bellekler zaten; Hynix, Micron, Nanya, Samsung bir sürü çip geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı