Corsair Vengeance Pro 3600 MHz RAM 2133 MHz'de çalışıyor

metflix

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Corsair Vengeance Pro 2x8 3600 MHz RAM aldım, BIOS'tan kontrol ettiğimde RAM'lerin 3600 MHz'de çalışmadığını gördüm. D.O.C.P seçeneğini aktif ettim, bende sadece profil 1 var. Bu şekilde kendisi otomatik ayarladı fakat yük altındayken oyunlarda donma bilgisayar kapanması gibi sorunlar yaşıyorum. Bu ayarları ne şekilde ayarlamam gerekir?

38c1417c-b06b-4dcd-9c97-9af0a5683664.jpg

Belleğiniz 3600 MHz değerinde çalışıyor. Bir sorun yok. Altta gördüğünüz 2133 MHz belleğin çalıştığı temel frekans.

Yanıtlarınız için teşekkürler. Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde, 2133 MHz gördüğüm için yukarıdaki fotoğraftaki gibi D.O.C.P ayarını etkinleştirdim. Görev yöneticisinden tekrar kontrol ettim 3600 MHz olmuş RAM'ler fakat D.O.C.P etkinleştirdikten sonra oyunlarda kilitlenme ve bilgisayar kapanma vs sorunlar yaşıyorum. BIOS'un ayarladığı hazır D.O.C.P ayarlarında mı bir problem var acaba voltajı 1.35 ayarlamış böyle bir sorun olmaması gerekiyor anlamadım.

BIOS güncel değilse güncelleyin. DOCP kapalı bir şekilde elle frekansı 3533, 3466, 3400 MHz girerek deneyin. DRAM Voltage kısmı Auto veya 1.20 görünüyorsa onu da 1.35 Volt yapın. Ayarlarınızı kaydedip çıkın. Bu değerlerin birinde sisteminizin sorunsuz çalışması lazım. Sorun devam ederse belleklerin yerini değiştirin. Dörttekini ikiye, ikidekini dörde takın. Sonra her ikisini de siyah renkli slotlara takın. Sorun hala devam ederse Memtest86 programıyla belleklerinizi test edin. Bu test uzun sürebilir. Testte hata alırsanız bellekleriniz arızalı olabilir.

Teşekkürler Bilgileriniz için. 2133 MHz ile 3600 MHz arasında oyunlarda kaç fps fark eder?
bu arada bios güncel hocam DOCP kapalı bir şekilde elle frekansı 3533, 3466, 3400 MHz girip deneyeceğim voltajıda 1.35 e alacam fakat bu diğer ayarları yapmama gerek var mı ?18-22-22-42 yazan yerleri

Son düzenleme:
O ayarlar ile oynamanız gerekmez. FPS değerleri konusunda kesin bir şey söyleyemem. Oyundan oyuna değişir. 15 FPS civarı artış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı