Corsair Vengeance RGB Pro 8x2 vs Pro SL

B A T U H A N

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba değerli sosyal üyeleri.
RAM bakıyorum da iki ayrı model var birinde SL yazıyor, farkları nedir?
Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bu rehbere bakabilirsin.

Eğer 3200Mhz CL16 ya da 3800Mhz CL18 alacaksan SL bakabilirsin, sanki RGB Pro'lardan C-Die çöpü çıkması daha yüksek ihtimalmiş gibi duruyor.

Bu rehbere bakabilirsin.

Eğer 3200MHz CL16 ya da 3800MHz CL18 alacaksan SL bakabilirsin, sanki RGB Pro'lardan C-die çöpü çıkması daha yüksek ihtimalmiş gibi duruyor.

Hocam teşekkür ederim öncelikle.
1500TL bütçem var, az da olsa artabilir ama artmasa daha iyi olur.
RGB RAM bakıyorum 8x2 3000MHz üstü.
Siz benden daha iyi anlıyorsunuz sanırsam RAM öneriniz var mı? Beyaz olursa çok daha iyi olur lakin şart değil.

Hocam teşekkür ederim öncelikle.
1500TL bütçem var, az da olsa artabilir ama artmasa daha iyi olur.
RGB RAM bakıyorum 8x2 3000MHz üstü.
Siz benden daha iyi anlıyorsunuz sanırsam RAM öneriniz var mı? Beyaz olursa çok daha iyi olur lakin şart değil.

Gri ve RGB uyar mı? Micron E-Die çıkarsa şanslısın.

Bu da olabilir siyah uyarsa.

Gri ve RGB uyar mı? Micron e-die çıkarsa şanslısın.

Bu da olabilir siyah uyarsa.

Hocam XPG tasarımı çok hoşuma gitti.
Corsair bakma sebebim halihazırda kulaklığımdan ötürü iCUE yazılımını kullanıyorum, benim açımdan daha rahat olurdu.
Aynı fiyat bandındılar XPG almam daha mı mantıklı olur?

Hocam XPG tasarımı çok hoşuma gitti.
Corsair bakma sebebim halihazırda kulaklığımdan ötürü iCUE yazılımını kullanıyorum, benim açımdan daha rahat olurdu.
Aynı fiyat bandındılar XPG almam daha mı mantıklı olur?

Diyorum şans meselesi ve overclock için daha çok önem farz edecek. D50'den Micron E-Die çıkarsa onu işlemcine göre 3800Mhz CL15'e çakarsın mükemmel olur. Fury'nin bu modellerinden okuduğum kadarıyla Hynix DJR çıkıyor, bu da hoş bir bellek.

D50 tasarımını beğendiysen ve şansına güveniyorsan al. En kötü Samsung çöp-die çıkar XMP ile 3200Mhz CL16 kullanırsın.

Diyorum şans meselesi ve overclock için daha çok önem farz edecek. D50'den Micron e-die çıkarsa onu işlemcine göre 3800MHz CL15'e çakarsın mükemmel olur. Fury'nin bu modellerinden okuduğum kadarıyla Hynix DJR çıkıyor, bu da hoş bir bellek.

D50 tasarımını beğendiysen ve şansına güveniyorsan al. En kötü Samsung çöp-die çıkar XMP ile 3200MHz CL16 kullanırsın.

Çok teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı