Corsair Vengeance RGB Pro RAM ile sistem donuyor ve açılmıyor

thesunset

Hectopat
Yer
unknown
Dün ve bugün yine ikidir bu hata ile uğraşıyorum, RAM'ler birden arıza cıkartıyor. İlk olarak ekran donuyor, sonra bilgisayar acılmıyor. Fişi cekip RAM'ları yerinden cıkartıyorum birkaç deneme ile acılıyor. XMP Profili ile değil, manuel olarak RAM'leri kendi hızında çalıştırıyorum. Ama ona rağmen bu donmaların sebebi nedir anlayamadım. (XMP profili, AMD ile uyumlu çalışmıyor.)

RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
ANAKART: MSI B450 Gaming Pro Carbon MAX Wi-fi
CPU: AMD R5 3600

20200804_015948.jpg

Msi da nasıl ayarlanıyor tam anlamadım. Bende 2 ve 4 taktığım için aynı ayarları hem 2 de hem 4 giriyorum. Sizde bu nasıl olur bilemiyorum. Bilen bir arkadaş el atarsa sevinirim. Sonuca varalım artık

@thesunset riski goze alip degerleri dusurmek istersen karar senin ama ayarlari yapmadan once 3.parti uygulamari kapatmani tavsiye edirim eger varsa corsair icue msi dragon center gibi direk mudahele ediyorlar cunki uzerindeki rgb isiklarinada bi akim soz konusu biosta islemci zen3600 min frekans gozukurken game boost kapaliyken dahi masaustunde msi dragon center da otomatik 4.ghz uzeri frekansa yukseltiyo

@thesunset riski goze alip degerleri dusurmek istersen karar senin ama ayarlari yapmadan once 3.parti uygulamari kapatmani tavsiye edirim eger varsa corsair icue msi dragon center gibi direk mudahele ediyorlar cunki uzerindeki rgb isiklarinada bi akim soz konusu biosta islemci zen3600 min frekans gozukurken game boost kapaliyken dahi masaustunde msi dragon center da otomatik 4.ghz uzeri frekansa yukseltiyo
Dragon Center'da Custom seçeneği ile kendi ayarlarınızı yapmanız mümkün, BIOS'tan CPB kapamak ya da manuel OC yapmak da bir çözümdür. Lütfen daha fazla yanlış bilgilendirme yapmayın hocam. Yazdığınız yazıların hepsini okudum ve hepsi yanlış bilgilendirmelerle dolu.

@Silinen üye arkadaş en sonunda ramlarinde sıkıntı yaşarsa sorumluluğu kabul edecekmisiniz? Bios gibi sağlam bir yapı dururken dragon center gibi problemlerle dolu bir programda oc ayarı yapmayı nereden öğrendiniz hiçmi arkadaşın birisi bu sitede corsair icue ramlari görmüyor aura synic ye görmüyor diye daha yeni bir konu açmış mademki bu kadar boş bilgi sahibiyim ben hepsini fotoğraflarla kanıtlıyorum kimseye oturduğum yerden onu yap bunu yap demiyorum uyarıyorum sadece parasını siz verecekmiş gibi konuşuyorsunuz Türk-İş yapmayalım profesyonel olalım malzemenin Garantisi var rma yapabilir arkadaş bu zorlama neden

Dosya Ekleri

• AA17F480-5CC7-49D7-AE18-1517BDBE110A.jpeg
    AA17F480-5CC7-49D7-AE18-1517BDBE110A.jpeg
    1,7 MB · Görüntüleme: 60
  • 29494D25-E705-4326-8E79-4891339062B9.jpeg
    29494D25-E705-4326-8E79-4891339062B9.jpeg
    1,6 MB · Görüntüleme: 49
@Silinen üye bios ayarı değiştirmemişken dragon centerda ilk çekirdek 5 ve son çekirdekte 4.7 şeklinde bir çok ayarıda bu şekilde bloke edip kendi ayarlıyor arkadaşım biostan voltaj verip masaüstünde de dragon centere kapatmaz ise yada burada da aynı değerleri girmezse biosta yaptığı ayarların geçersiz kalacağını bilmeli

@357960 Şimdi normal şartlar'da Dragon Center'dan hiç ayar yapmadım, ayar kısımlarını da şimdi keşfettim. Oradan ayar yapmam da şunu merak ettim, Gaming Mode bende çoğunlukla açıkdı ama hiç Customize kısmında ayarlama yapmadım. Hep Extreme Performance kısmında kaldı, zaten BIOS'dan @4.2GHz'ye sabitledim işlemci hızını. Ayrıca RAM voltajını 1.35'e cektim ama Dragon Center'da 1.36 olarak gözüküyor ama gecikme değerlerini normal şekilde girmiş, 16 20 20 38 Şimdi Customize seceneği secili olmadığı halde etki ediyor mu sisteme?

Dosya Ekleri

• Adsıza.jpg
    Adsıza.jpg
    100,6 KB · Görüntüleme: 61

Geri
Yukarı