Corsair Vengeance RGB Pro vs Corsair Vengeance LPX

gokertr

Hectopat
Daha fazla  
İkisini de kullandım RGB PRO' yu hala kullanmaktayım. LPX modelini 3000 MHz'den voltaj artırmadan 3200' e çıkarmıştım ve stabil çalışmıştı. RGB PRO'yu 3200 den 1 adım yükseltemedim PC reset atıp duruyor. LPX için kötü yorum yapanlar da var. Bilemiyorum belki de ben şanslı kullardandım. Arkadaşım ve ben o RAM'leri 3000'den 3200'e çok rahat çıkarıp kullandık.

İkisini de kullandım RGB PRO' yu hala kullanmaktayım. LPX modelini 3000 MHz'den voltaj artırmasın 3200' e çıkarmıştım ve stabil çalışmıştı. RGB PRO'yu 3200 den 1 adım yükseltemedim PC reset atıp duruyor. LPX için kötü yorum yapanlar da var. Bilemiyorum belki de ben şanslı kullardandım. Arkadaşım ve ben o RAM'leri 3000'den 3200'e çok rahat çıkarıp kullandık.
Ben onlardan biri oldum, 8 ay kadar 3000 MHz sorunsuz kullanıyordum sonradan saçmalamaya başladı. Şu an 2933 MHz kullanmak zorunda kalıyorum.
Lpx olan nanya çip kullanıyor, OC performansı berbat.
Micron çip ve Samsung çip versiyonları da var, bendeki iki adet farklı zamanda alınmış LPX de Samsung çip.

Benim önerim Ballistix, bütçe varsa Ballistix RGB versiyonu.

1x8 GB LPX kullanıyordum, 2.sini aldım yakın zamanda. İşlemcim i5 olduğu için 3000 MHz RAM'leri 2666MHz'da çalıştırıyorum. Herhangi bir sorun yok.

3600 MHz modelini de alabilirim. Tek istediğim sorun çıkarmasın Ryzen 4650G'ye takacağım.

3600 MHz modelini de alabilirim. Tek istediğim sorun çıkarmasın Ryzen 4650G'ye takacağım.
Al hocam genel olarak iyidir, sorun çıkarsa 2 yıl garantileri var. 3600 güzel bir hız, işlemci ve anakart destekliyorsa alın gitsin. Ben açıkçası RGB olsun diye tutturdum da RGB PRO aldım, aslında gerek de yok, boşa masrafa girdim bir daha.

Hocam sorunsuz olsun diyorsanız bunlara bakın derim:

RGB’li versiyonu:

Geri
Yukarı