Corsair Vengeance vs G.Skill Ripjaws

Overclocktan anlarım diyorsan veya öğrenip uğraşırım diyorsan attığım Crucial Ballistix içerisinde yer alan çipler diğer attığın 2 RAM'e göre daha iyi olduğundan 3000 MHz CL15 olan XMP'yi overclockla (işlemcine bağlı olarak) 3600 MHz CL14 gibi değerlere çıkartabilirsin.
Crucial ballistix'in daha iyi olduğunu zaten biliyorum benim merak ettiğim corsair mi g.skill mi?

Crucial Ballistix'in daha iyi olduğunu zaten biliyorum benim merak ettiğim Corsair mi G.Skill mi?
İkisi de temelinde RAM, ikisi de aynı işi görüyor. Daha iyi diye bir şey yok tabii overclock yapmıyorsan. Tabii bazı RAM'lerde XMP açınca mavi ekran, siyah ekran, kasma/donmalar, MemTest86'dan sağlam geçememe gibi durumlar olabildiğinden mümkün olduğunca çok ucuz modellerden kaçınmak gerek. (Bu demek değildir ki kaliteli modellerde olmuyor.) Tabii değişim veya iade talep ederek sorunu çözebilirsin sonuçta XMP açınca sorun yaşamasının seninle alakası yok.

İkisi de temelinde RAM, ikisi de aynı işi görüyor. Daha iyi diye bir şey yok tabii overclock yapmıyorsan. Tabii bazı RAM'lerde XMP açınca mavi ekran, siyah ekran, kasma/donmalar, MemTest86'dan sağlam geçememe gibi durumlar olabildiğinden mümkün olduğunca çok ucuz modellerden kaçınmak gerek. (Bu demek değildir ki kaliteli modellerde olmuyor.) Tabii değişim veya iade talep ederek sorunu çözebilirsin sonuçta XMP açınca sorun yaşamasının seninle alakası yok.
Tamam anladım.

Burada çoğu kişi G.Skill Ripjaws önermiş. Ben de kullanıyorum, iyi bir RAM.

Burada çoğu kişi G.Skill Ripjaws önermiş. Ben de kullanıyorum, iyi bir RAM.
Konudakilerin yarısı aynı soruda yine Ballistix önermiş :ROFL: Konu sahibi Ripjaws ile diretmiş.

Geri
Yukarı