Corsair Vengeance vs G.Skill Ripjaws

Corsair önerenler Samsung C'nin OC potansiyelini biliyorlar mı acaba?
Aynı çip Ripjaws'tan da çıkabiliyor ve ondaki potansiyel de berbat. Corsair çip üretmiyor, çip kötüyse her markada kötü performans verir. Samsung C Die'ı git G.Skill Trident Z Royal Elite'e koy, yine kötü sonuç verir.

Aynı çip Ripjaws'tan da çıkabiliyor ve ondaki potansiyel de berbat. Corsair çip üretmiyor, çip kötüyse her markada kötü performans verir.
Evet ama LPX'de neredeyse hep Samsung C gördüm, yanlış bilmiyorsam bir kere de Nanya B görmüştüm, Ripjaws'ta Hynix CJR çıkma şansı da var, ki daha çok o görülüyor.

En iyisi Crucial ama sonrası Corsair mi yoksa G.Skill mi?
Of bu konu çok uzar gider sen Crucial Ballistix al geç. Standart kullanıcısın belli ki, açıklamaya gerek yok detayları.

Evet ama LPX'de neredeyse hep Samsung C gördüm, yanlış bilmiyorsam bir kere de Nanya B görmüştüm, Ripjaws'ta Hynix CJR çıkma şansı da var, ki daha çok o görülüyor.
Bu olay tamamen XMP'ye bakıyor. Ama öyle 3000-16 değil sadece, 3000-16-x-x-x diye giden gecikmelerin de önemi var. Mesela birinde 16-20-20-38'dir buna Samsung C Die dersin ama diğeri 16-18-18-38'dir buna Hynix CJR dersin gibi gibi.

Of bu konu çok uzar gider sen Crucial Ballistix al geç. Standart kullanıcısın belli ki, açıklamaya gerek yok detayları.

Bu olay tamamen XMP'ye bakıyor. Ama öyle 3000-16 değil sadece, 3000-16-x-x-x diye giden gecikmelerin de önemi var. Mesela birinde 16-20-20-38'dir buna Samsung C Die dersin ama diğeri 16-18-18-38'dir buna Hynix CJR dersin gibi gibi.
Sanırım paraya kıyıp Crucial Ballistix alıcam başka çare yok gibi.

@405668 bu arada o Nanya B Die çıkartan arkadaşı diğer forumda gördüm, hakikaten iyiydi onun OC potansiyeli :D
Sanırım paraya kıyıp Crucial Ballistix alıcam başka çare yok gibi.
Para farkı yok ki hatta daha ucuz.

Geri
Yukarı