Corsair Vengeance vs G.Skill Trident Z5

Ben Corsair kullanıyorum oldukça memnunum buradaki 2 marka ve model de zaten üst seviye aralarındaki fark çok az, bir performans farklı olmaz diye düşünüyorum.

Aralarında Gskill daha iyi çünkü Hynix M çip var. Corsair olanda Samsung B die çip var overclock açısından baya kötü.

Sana tavsiyem görüntüye önem vermiyorsan Hynix M bulunan bir RAM alıp O.C ile 6000 kullanmak.

Eğer Intel 13.nesil işlemcin ve Z790 anakartın varsa 2.800 liralık RAM'i 7200'e bile O.C'layabilirsin.

Aralarında Gskill daha iyi çünkü Hynix M çip var. Corsair olanda Samsung B die çip var overclock açısından baya kötü.

Sana tavsiyem görüntüye önem vermiyorsan Hynix M bulunan bir RAM alıp O.C ile 6000 kullanmak.

Eğer Intel 13.nesil işlemcin ve Z790 anakartın varsa 2.800 liralık RAM'i 7200'e bile O.C'layabilirsin.
B-760-F Gaming Anakart'ım var, Overclock yapabiliyor muyum?

Bende Z5 4x32 GB var. Memnunum.
Fakat Anakartım 6000 MHz olduğundan RAM'leri 5800 MHz yapınca mavi ekran veriyor.
G.Skill'i suçlamıyorum, anakartın daha büyük MHz olması lazım inancındayım. RAM'leri 6000 MHz yapmak istiyorsanız. 6000 MHz değerine çıkamama ihtimaliniz var. Anakartın 6400 MHz, 7000 MHz olmasını sağlayın. Tolerans vermek lazım.

B-760-F Gaming Anakart'ım var, Overclock yapabiliyor muyum?
Evet yapabiliyorsun. İşlemcin K serisi ise daha kolay yapılabilir.

Bende Z5 4x32 GB var. Memnunum.
Fakat Anakartım 6000 MHz olduğundan RAM'leri 5800 MHz yapınca mavi ekran veriyor.
G.Skill'i suçlamıyorum, anakartın daha büyük MHz olması lazım inancındayım. RAM'leri 6000 MHz yapmak istiyorsanız. 6000 MHz değerine çıkamama ihtimaliniz var. Anakartın 6400 MHz, 7000 MHz olmasını sağlayın. Tolerans vermek lazım.
4x32'yi 30K'lık anakartta bile çalıştıramazsın. IMC'ye çok fazla yük biniyor çünkü.

Arkadaş 2x16 ile rahatça çıkabilir o yüzden bir problem teşkil etmiyor sendeki gibi.

Geri
Yukarı