Corsair virtuoso RGB Wireless vs Corsair virtuoso RGB Wireless SE

Marlon07011

Hectopat
Corsair virtuoso RGB Wireless vs Corsair virtuoso RGB Wireless SE arasındaki farkı bilen var mı? İkisinden birini alacağım ama çok kararsızım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok yardımcı oldunuz, ne gibi artıları eksileri var onları da yazarsanız tadından yenmez.
Arasındaki farkı sormuş. Bende arasında olan farkı söyledim. Kısa, net ve anlaşılır olarak.

Ama bilgi amaçlı kalsın diye bahsedeyim. Kasım ayından bu yana SE modelini aktif olarak kullanıyorum.

Artıları:
- Şarj süresi
- Mikrofon ses kalitesi
- Mikrofon konuşma sesinizi eş zamanlık duyabiliyorsunuz kulaklıktan. Açılır kapanır bir özellik.
- Mikrofonu fiziksel bir tuşla kapatabiliyorsunuz. (tuş kolay erişilebilir yerde) Bu durumu bildiren şık bir led ışık mevcut ucunda. Dilerseniz kapatılabilen bir özellik.
- Kulaklık harekete duyarlı belirli bir süre hareketsiz kalınca kendini kapatıyor. Tekrar hareket ettiğinde açılıyor. Bu özellik yazılımdan açılıp kapanıyor ve süresi ayarlanabiliyor.
- Sürücülerin büyük olması iyi. Ufak kulaklarım olmamasına rağmen kulaklarımı komple kaplıyor.
- İşçilik kalitesi, Kablo kalitesi
- Kutu içinden çıkan kadife kılıfı
- Sağlamlık hissi
- Kablosuz olarak PS4 ile kullanabilmem.
- Ses kalitesi (İlk kullanmaya başladığınızda hissedeceksiniz tiz sesler biraz ağır basıyor bu durumun önüne geçmek için EQ ayarı şart. Bende almadan önce bazı incelemelerde bunu duymuştum haklılar.)

Eksileri:
- Terleme yapıyor (Bu durum bünyeden bünyeye fark gösterebilir.)
- Sürücülerin yedek pedleri yok. Kumaş yedek ped seçeneği bence iyi olurdu.
- Benim en çok şikayetçi olduğum kısım kafa bandı. Daha yumuşak olabilirdi. Bu durumda kişinin fiziksel özelliklerine göre değişebilir belki ama bende ağrı yapıyor.
- Odadan odaya yer değiştirdiğimde seste kesilmeler meydana geliyor. (10-12 M. Araya 3 duvar giriyor) Ancak kulaklık direk alıcıyla aynı ortamdaysa sorun yok. (Bu durum yine her bireyin bulunduğu fiziksel şarta göre değişebilir.)
- Telefona kablosuz bağlanmıyor. Bu kadar şık bir kulaklık için bence büyük dezavantaj.

Sonuç: Genel olarak çok iyi kalitede bir kulaklık zaten ödenen ücrete göre öylede olmalı. Sonuçta bu ürün bir f/p ürünü değil.
- Yine alır mıyım? Hayır. Başka bir seçeneğe yönelirim.
- Neden? Özellikle kafa bandının kafamda yarattığı ağrı ve terleme problemi.

Son düzenleme:
Arasındaki farkı sormuş. Bende arasında olan farkı söyledim. Kısa, net ve anlaşılır olarak.

Ama bilgi amaçlı kalsın diye bahsedeyim. Kasım ayından bu yana SE modelini aktif olarak kullanıyorum.

artıları:
- Şarj süresi.
- Mikrofon ses kalitesi.
- Mikrofon konuşma sesinizi eş zamanlık duyabiliyorsunuz kulaklıktan. Açılır kapanır bir özellik.
- Mikrofonu fiziksel bir tuşla kapatabiliyorsunuz. Bu durumu bildiren şık bir LED ışık mevcut ucunda. Dilerseniz kapatılabilen bir özellik.
- Kulaklık harekete duyarlı belirli bir süre hareketsiz kalınca kendini kapatıyor. Tekrar hareket ettiğinde açılıyor. Bu özellik yazılımdan açılıp kapanıyor ve süresi ayarlanabiliyor.
- Sürücülerin büyük olması.
- İşçilik kalitesi.
- Kablo kalitesi.
- Kutu içinden çıkan kadife kılıfı.
- Sağlamlık hissi.
- Kablosuz olarak PS4 ile kullanabilmem.
- Ses kalitesi (ilk kullanmaya başladığınızda hissedeceksiniz tiz sesler biraz ağır basıyor bu durumun önüne geçmek için EQ ayarı şart. Bende almadan önce bazı incelemelerde bunu duymuştum haklılar.)

eksileri:
- Terleme yapıyor (bu durum bünyeden bünyeye fark gösterebilir.)
- Sürücülerin yedek pedleri yok. Kumaş yedek ped seçeneği bence iyi olurdu.
- benim en çok şikayetçi olduğum kısım kafa bandı. daha yumuşak olabilirdi. Bu durumda kişinin fiziksel özelliklerine göre değişebilir belki ama bende ağrı yapıyor.
- Odadan odaya yer değiştirdiğimde seste kesilmeler meydana geliyor. (10-12 m. Araya 3 duvar giriyor) ancak kulaklık direk alıcıyla aynı ortamdaysa sorun yok. (bu durum yine her bireyin bulunduğu fiziksel şarta göre değişebilir.)
- Telefona kablosuz bağlanmıyor. Bu kadar şık bir kulaklık için bence büyük dezavantaj.

sonuç: genel olarak çok iyi kalitede bir kulaklık zaten ödenen ücrete göre öylede olmalı. Sonuçta bu ürün bir F/P ürünü değil.
- yine alır mıyım? hayır. Başka bir seçeneğe yönelirim.
- neden? özellikle kafa bandının kafamda yarattığı ağrı ve terleme problemi.

Evet arasındaki farkı söylemişsiniz fakat hangisinin daha iyi olduğunu belirtmemişsiniz o yüzden öyle bir cevap yazdım yanlış anlamayın, onun dışında artılarını ve eksilerini yazdığınız için teşekkür ederim umarım bu kulaklığı düşünen diğer dostlarada yardımcı olur bu yorumunuz.

Geri
Yukarı