Corsair virtuoso SE nasıldır?

Güzel kulaklık amaa ;
Bu kulaklığı bir yıldan uzun süredir kullanıyordum ve bu nedenle de almayı düşünenler için hazır sizde sormuşken yorumlarımı yazmak istiyorum. Öncelikle kulaklığın ses kalitesi çok iyi. İsterseniz EQ ayarları yaparak kolayca özelleştirebilirsiniz. Yazılımını kurmazsanız da sorun yaşamazsınız zaten dock üzerinden tüm ayarlarına ulaşılabiliyor. Kulaklık başıma tam oturuyor ancak ski-band dedikleri lastik ile sıkılığını ayarlayabiliyorsunuz. Yani ayar yapmak için hareketli bir parçası bulunmuyor. Bu durum açıkçası beni biraz rahatsız ediyordu çünkü uzun süre kulaklığı takarsam başımın ağrımaya başladığını hissediyorum. Pillerinin iki tane olması işe yarıyor. Tek pil şarj olurken diğeri ile kulaklığı kullanmaya devam ediyorsunuz. Kulaklığı bu kadar övmeme rağmen yine de eksileri vardı nedeni ise pilleri. Steelseries pil paketini Türkiye’ye getirmiyor. Sosyal medya üzerinden kendilerine ulaştım ve pil paketini almak istediğimi söyledim. Steelseries Türkiye’ye e-posta atmamı söylediler. E-posta ile de iletişim kurdum ve durumu açıkladım. Gelirse yollarız dediler ve hiç ilgilenmediler. Bir daha da ne sosyal medya üzerinden mesajlarıma ne de e-postalarıma cevap vermediler. Aylardır pil paketini satın almaya çalışıyorum ama Steelseries hiç ilgilenmiyor. Şu anda Danimarka üzerinden Hollanda’ya pilleri gönderttim ve oradan da alıp Türkiye’ye kendi imkanlarımla getireceğim. Zaman zaman 3.000 TL’nin üzerine çıkan fiyatıyla “premium” olarak sattıkları kulaklıklarını satın alana kadar her şey güzel ama satış sonrası destekleri ne yazık ki hiç yok. Bu arada haklarını da yemek istemem. Kulaklığı ilk satın aldığımda dock üzerindeki tekerlek ilk ayın sonunda bozulmuştu. Servise gitti ve 20 gün kadar sonra değişim kararı verip yeni kulaklık yollamışlardı. Servis süresi uzun sürmüş olsa da sonuçta bir sonuca ulaşmıştı. Kulaklık geldiğindede satıp yeni kulaklık arayışına girdim. Pro X modelini araştırdım ama mikrofonun ses kalitesi inceleme videolarından sonra içime sinmedi Corsair virtuoso modelini araştırdım olumlu geri dönüşler aldım gerek kullanıcılardan gerekse video incelemelerinden tatmin edici sonuç verdi. Sipariş ettim bu hafta içi elime ulaşır.

Daha önce void pro wireless kullandım 2 yıl kadar.Ardından geçen hafta steelseries arctis 7 aldım..Mikrofondan memnun kalmadım,Ses yüksekliği ve 7.1 kalitesi bariz daha kötüydü....corsairde hiç %100 ses seviyesi kullanmazken ,arctis de %100 dahi yetersiz kaldı.Belki ayarlarla düzelen birseydi bilmiyorum..Ayrıca 7.1 aktif ettiginizde neredeyse farketmiyorsunuz ( void pro da resmen baska bir dünyaya geçis hissediyorsunuz)..Hatta 7.1 de ses kasma olayi daha kotü oluyor.Yorumlarda genelde stereo kullanilmasi tavsiye ediliyor zaten(o zaman neden bunu aliyoruz diyor insan) Neyseki kulaklik oyun sirasinda kendiliginden kapaniyordu da ,iade şansım oldu..( Bu arada konforundan memnundum arctisin,sorun yok)Yoksa hijyenik sartlardan dolayi keyfi iade de olmuyormuş bunlarda.Şimdi corsair virtuoso hi fi modeli sipariş ettim..Bana void pro kalitesini verse yeterli,ki extrasinida verecegini biliyorum..Benim deneyimlerim bu şekildeydi...

Daha önce void pro wireless kullandım 2 yıl kadar.Ardından geçen hafta steelseries arctis 7 aldım..Mikrofondan memnun kalmadım,Ses yüksekliği ve 7.1 kalitesi bariz daha kötüydü....corsairde hiç %100 ses seviyesi kullanmazken ,arctis de %100 dahi yetersiz kaldı.Belki ayarlarla düzelen birseydi bilmiyorum..Ayrıca 7.1 aktif ettiginizde neredeyse farketmiyorsunuz ( void pro da resmen baska bir dünyaya geçis hissediyorsunuz)..Hatta 7.1 de ses kasma olayi daha kotü oluyor.Yorumlarda genelde stereo kullanilmasi tavsiye ediliyor zaten(o zaman neden bunu aliyoruz diyor insan) Neyseki kulaklik oyun sirasinda kendiliginden kapaniyordu da ,iade şansım oldu..( Bu arada konforundan memnundum arctisin,sorun yok)Yoksa hijyenik sartlardan dolayi keyfi iade de olmuyormuş bunlarda.Şimdi corsair virtuoso hi fi modeli sipariş ettim..Bana void pro kalitesini verse yeterli,ki extrasinida verecegini biliyorum..Benim deneyimlerim bu şekildeydi...
Kulaklık geldimi geldiyse ilk izlenimler nasıl

Bugün virtuoso SE elime geçti. Ergonomi olarak bana çok rahat geldi, açıkçası rampage rgw9 gibi bir kulaklıktan sonra başka bir evrendeymişim gibi geldi. Wireless ın getirdiği özgürlük, 3.5mm jak, usb bir çok bağlantı seçeneği. Müzik falan yüksek seste dinleyemiyorum başım ağrıyor. 7.1 surround gayet başarılı, mikrofon kalitesine diyecek yok. Malzeme kalitesi beni gerçekten etkiledi. Alanlara da hayırlı olsun

Logitech'in hiçbir kulaklığında "çok kötü" bir mikrofon görmedim. Pro X'in mikrofonunun çok kötü olduğu kanısına nasıl vardınız acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bende Logitech G231 var mikrofonu ASUS ROG Fusion 700'den daha iyiydi Logitech gerçekten iyi kulaklıklar yapıyor.

Corsair Virtuoso SE RGB Hi-Fi Metalik Gri Kablosuz Gaming Kulaklık | ITOPYA modelini sipariş ettim araştırıp içime sindi. Sizce farklı seçenekler olabilir miydi? Bunu almadan önce Logitech Pro X modelini düşünüyordum ama mikrofonun ses kalitesi çok kötü olduğundan vazgeçtim. Blue yazılımına ve sözde büyük mikrofona ektra para vermek istemedim.
Merhabalar bende bugun Corsair Virtuoso XT kulaklıgı aldım yasadıgım sorun kablosuz kullanabılıyrum wireles seklınde ama usb kablolu sekılde bılgısayar gormuyor neden acaba ?

Merhabalar bende bugun Corsair Virtuoso XT kulaklıgı aldım yasadıgım sorun kablosuz kullanabılıyrum wireles seklınde ama usb kablolu sekılde bılgısayar gormuyor neden acaba ?
Kabloyu taktığında kulaklığın altında ki wirelless tuşu usb ye çekiyor musun?

Merhaba hocam. Aynı kulaklıgı aldım ancak şarj süresi beni tatmin etmedi. Acaba bana gelen model mi sorunlu yoksa kendisi mi böyle? Ortalama 12-14 saat arası gidiyor şarjı bu yine de iyi bir süre ama şarj olma süresi 3-4 saati bulabiliyor. Sizde durum ne acaba?

Merhaba hocam aynı kulaklıgı aldım ancak şarj süresi beni tatmin etmedi acaba bana gelen model mi sorunlu yoksa kendisi mi böyle ortalama 12-14 saat arası gidiyor şarjı bu yinede iyi bir süre ama şarj olma süresi 3-4 saati bulabiliyor sizde durum ne acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı