Corsair virtuoso SE nasıldır?

Corsair Virtuoso SE RGB Hi-Fi Metalik Gri Kablosuz Gaming Kulaklık | ITOPYA modelini sipariş ettim araştırıp içime sindi. Sizce farklı seçenekler olabilir miydi? Bunu almadan önce Logitech Pro X modelini düşünüyordum ama mikrofonun ses kalitesi çok kötü olduğundan vazgeçtim. Blue yazılımına ve sözde büyük mikrofona ektra para vermek istemedim.
Ben de takip ediyorum bu konuyu ve bir sorum daha olacak. Bu mu yoksa Arctis Pro Wireless mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende takip ediyorum bu konuyu ve bir sorum daha olacak. Bu mu yoksa Arctis Pro Wireless mi?
Güzel kulaklık amaa ;
Bu kulaklığı bir yıldan uzun süredir kullanıyordum ve bu nedenle de almayı düşünenler için hazır sizde sormuşken yorumlarımı yazmak istiyorum. Öncelikle kulaklığın ses kalitesi çok iyi. İsterseniz EQ ayarları yaparak kolayca özelleştirebilirsiniz. Yazılımını kurmazsanız da sorun yaşamazsınız zaten dock üzerinden tüm ayarlarına ulaşılabiliyor. Kulaklık başıma tam oturuyor ancak ski-band dedikleri lastik ile sıkılığını ayarlayabiliyorsunuz. Yani ayar yapmak için hareketli bir parçası bulunmuyor. Bu durum açıkçası beni biraz rahatsız ediyordu çünkü uzun süre kulaklığı takarsam başımın ağrımaya başladığını hissediyorum. Pillerinin iki tane olması işe yarıyor. Tek pil şarj olurken diğeri ile kulaklığı kullanmaya devam ediyorsunuz. Kulaklığı bu kadar övmeme rağmen yine de eksileri vardı nedeni ise pilleri. Steelseries pil paketini Türkiye’ye getirmiyor. Sosyal medya üzerinden kendilerine ulaştım ve pil paketini almak istediğimi söyledim. Steelseries Türkiye’ye e-posta atmamı söylediler. E-posta ile de iletişim kurdum ve durumu açıkladım. Gelirse yollarız dediler ve hiç ilgilenmediler. Bir daha da ne sosyal medya üzerinden mesajlarıma ne de e-postalarıma cevap vermediler. Aylardır pil paketini satın almaya çalışıyorum ama Steelseries hiç ilgilenmiyor. Şu anda Danimarka üzerinden Hollanda’ya pilleri gönderttim ve oradan da alıp Türkiye’ye kendi imkanlarımla getireceğim. Zaman zaman 3.000 TL’nin üzerine çıkan fiyatıyla “premium” olarak sattıkları kulaklıklarını satın alana kadar her şey güzel ama satış sonrası destekleri ne yazık ki hiç yok. Bu arada haklarını da yemek istemem. Kulaklığı ilk satın aldığımda dock üzerindeki tekerlek ilk ayın sonunda bozulmuştu. Servise gitti ve 20 gün kadar sonra değişim kararı verip yeni kulaklık yollamışlardı. Servis süresi uzun sürmüş olsa da sonuçta bir sonuca ulaşmıştı. Kulaklık geldiğindede satıp yeni kulaklık arayışına girdim. Pro X modelini araştırdım ama mikrofonun ses kalitesi inceleme videolarından sonra içime sinmedi Corsair virtuoso modelini araştırdım olumlu geri dönüşler aldım gerek kullanıcılardan gerekse video incelemelerinden tatmin edici sonuç verdi. Sipariş ettim bu hafta içi elime ulaşır.

Logitech'in hiçbir kulaklığında "çok kötü" bir mikrofon görmedim. PRO X'in mikrofonunun çok kötü olduğu kanısına nasıl vardınız acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Corsair Virtuoso SE RGB Hi-Fi Metalik Gri Kablosuz Gaming Kulaklık | ITOPYA modelini sipariş ettim araştırıp içime sindi. Sizce farklı seçenekler olabilir miydi? Bunu almadan önce Logitech Pro X modelini düşünüyordum ama mikrofonun ses kalitesi çok kötü olduğundan vazgeçtim. Blue yazılımına ve sözde büyük mikrofona ektra para vermek istemedim.
Kulaklık geldi mi? Geldiyse ilk düşüncelerinizi paylaşır mısınız? Kulaklığı almayı düşünüyorum da yorumlarınızı merak ettim.

Kulaklık geldi mi? Geldiyse ilk düşüncelerinizi paylaşır mısınız? Kulaklığı almayı düşünüyorum da yorumlarınızı merak ettim.
Evet aldım hocam. Başta alışamama süreci geçirdim gerek ses olsun gerek rahatlığı olsun. Önceki kulaklığımdan dolayı bir kıyaslama yapacağım deneyimlerimi yazacağım size sol kulağımı cidden acıtmaya başlamıştı ve ilk 1-2 gün o acıdan dolayı iade etmeyi bile düşündüm sabrettim yinede 1 hafta çektim o durumu sonra hafızalı sünger dedikleri olaydan olsa gerek geçti acı ve gayet konforlu kullanım sağlamaya başladı. Birde kişisel bir durum var saçlarım seyrek ve bazı zamanlar kafa bandı inceden baskı yapıyor ve sızlatıyor o durumda çıkartıyorum yeni ürün olduğu için ona bağlıyorum zamanla bunun geçeceğini düşünüyorum. Bir diğer eksiside Corsair'in yazılımı 😒 yeni ürünü takıp yazılımı açtığımda update geliyor yapmaya çalıştığımda ise hata verip yazılıma tanıttığım kulaklığı yok sayıyor ve kapatıp tekrar açmam gerekiyor. Yabancı forumlarda da rastladım bu duruma çözüm aşamasında olduğunu söylüyor yetkililer.Yazılımı güncelleyemediğim halde bile bir sıkıntı yaşamadım sorunsuz kullanıyorum içiniz rahat edebilir. Ama ses ve mikrofun performansı gerçekten çok iyi Discord üzerinde arkadaşlarım çok fark ettiğini söylediler. Oyun performansına gelecek olursak FPS tarzı oyunlar oynuyorum genelde ve ses kasma olayı yön olayı çok net diyebilirim bunu hissettiriyor. Önceki kulaklığım Void modelindendi yapısından dolayı üçgen tarzda olduğu için pek rahat edememiştim ve yuvarlak modele geçmek istedim araştırmalarım sonucu içime yattı. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.Umarım faydalı olmuştur.

Okumaya üşendim kısa özet geçer mısınız alınır mı fiyatını hak ediyor mu oyunlarda ve müzik için ses kalitesi nasıl şarjı nasıl gidiyor ?

Logitech'in hiçbir kulaklığında "çok kötü" bir mikrofon görmedim. Pro X'in mikrofonunun çok kötü olduğu kanısına nasıl vardınız acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Özel olarak Blue mikrofon diye tanıttılar falan övdüler, normal kulaklıklardaki mikrofondan bir farkı yok. Çok kötüyü haketmez ama iyi de değil. MH752'nin ve Game One'ın mikrofonları daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet aldım hocam. Başta alışamama süreci geçirdim gerek ses olsun gerek rahatlığı olsun. Önceki kulaklığımdan dolayı bir kıyaslama yapacağım deneyimlerimi yazacağım size sol kulağımı cidden acıtmaya başlamıştı ve ilk 1-2 gün o acıdan dolayı iade etmeyi bile düşündüm sabrettim yinede 1 hafta çektim o durumu sonra hafızalı sünger dedikleri olaydan olsa gerek geçti acı ve gayet konforlu kullanım sağlamaya başladı. Birde kişisel bir durum var saçlarım seyrek ve bazı zamanlar kafa bandı inceden baskı yapıyor ve sızlatıyor o durumda çıkartıyorum yeni ürün olduğu için ona bağlıyorum zamanla bunun geçeceğini düşünüyorum. Bir diğer eksiside Corsair'in yazılımı 😒 yeni ürünü takıp yazılımı açtığımda update geliyor yapmaya çalıştığımda ise hata verip yazılıma tanıttığım kulaklığı yok sayıyor ve kapatıp tekrar açmam gerekiyor. Yabancı forumlarda da rastladım bu duruma çözüm aşamasında olduğunu söylüyor yetkililer.Yazılımı güncelleyemediğim halde bile bir sıkıntı yaşamadım sorunsuz kullanıyorum içiniz rahat edebilir. Ama ses ve mikrofun performansı gerçekten çok iyi Discord üzerinde arkadaşlarım çok fark ettiğini söylediler. Oyun performansına gelecek olursak FPS tarzı oyunlar oynuyorum genelde ve ses kasma olayı yön olayı çok net diyebilirim bunu hissettiriyor. Önceki kulaklığım Void modelindendi yapısından dolayı üçgen tarzda olduğu için pek rahat edememiştim ve yuvarlak modele geçmek istedim araştırmalarım sonucu içime yattı. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.Umarım faydalı olmuştur.

Şuanda Steelseries Arctis 7 kullanıyorum ve bu kulaklığa geçmek istiyorum. İki kulaklığı da kullanmış biri olarak tavsiye eder misiniz? Steelseries Arctis 7 nin ses kalitesi bana kötü geliyor. Corsair Virtuoso için ön yargım tamamen deri yastıklar olması ve değişmemesi, bu sizde uzun süreli kullanımlarda terleme oluşturuyor mu? Günde yeri geliyor 10 saat kulaklık ile vakit geçiriyorum sıkıntı yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı