Corsair Void RGB Elite USB kulaklığı incelemesi

Herkese merhaba bu yazımda yukarıda dediğim kulaklık ile ilgili deneyimlerimi paylaşacağım. Klavyemin C tuşu çalışmadığı için biraz fazla uğraştım, eğer beğendiyseniz bir beğeniyi eksik etmeyin. Şimdi ana konuya geçelim:
Kulaklığı birkaç gün önce Hepsiburada'dan Eternal adlı satıcıdan 710 TL'e aldım ve aynı il sınırları içinde olduğumuzdan 1 iş günü sonrası ürün elime geldi ve o günden bugüne kullanıyorum, link isteyenler için:
Kendi sitesindeki verilere bakmak isteyenler için: VOID RGB ELITE USB Premium Gaming Headset with 7.1 Surround Sound — Carbon (corsair.com)
1-İlk olarak RGB ve dış görünüşten başlayacağım:
Ürün dış görünüş olarak gayet şık gözüktüğünü düşünüyorum. RGB'ler de bence hoş bir hava katmış, örnek olması için bir tane fotoğraf ekledim:

ca539c49-c217-44c8-9ab0-4652367083fb.jpg

2- Ürünün üzerindeki tuşların tanıtımı:
Ürünün üstünde bazı işlevsel tuşlar var onlar da mikrofon açıp kapatma ve ses kısıp-yükseltme tuşları.
Ses yükseltme tuşu bence çok işlevsel olmuş, klavyede olan elimle çok rahat ses kısıp açabiliyorum. Ayrıca ses açma-kapama tuşuna dikten basınca bir sonraki EQ. Profiline geçiyor. Mikrofon tuşunu da işlevsel buldum, ayrıca mikrofonun açık olup olmadığı mikrofonun üzerindeki ışık ile belli oluyor. Kapalıyken ışık yanıyor, açıkken sönüyor. Fotoğrafı şu şekilde:

143976-731c1c01bd4c5f554935a3eb021f0484.jpg

143984-de6600c39c531cb229db11df2ca044a1.jpg

143990-c61206c21511e14d3874fecccc448f88.jpg

3- Ürünün padlarine gelecek olursak çok rahat geldiler, uzun süreli kullanımda hiçbir şekilde ağrı, sızı gibi şeyler olmadı. Pad'lerin kumaş olması çok iyi bence.

143996-181b79703896ce8271a5952e79c2c978.jpg

9e306667-e3f1-4d2f-995b-af751b9e4d7b.jpg

4- Kulaklığın kablosu 1.8 metre ama örgülü değil ve bu bence bir eksi, USB girişi bu şekilde ve yan yana aynı tip USB takınca sorun çıkmıyor, görünüşü bu şekilde:

144027-de6395f4101fe478b98e6375405f306a.jpg

5- Mikrofon.
Mikrofon hakkında pek bir deneyimim olmadı ama gönüllü biri Discord'dan gelip mikrofonun kalitesine bakabilir, internetten baktığım kadarıyla olağanüstü netlikle sesleri algıladığı belirtilmiş ve Discord sertifikası bulunuyormuş. Bilgileri bu şekilde:

Microphone ımpedance = 2.0k ohms.
Microphone type = omnidirectional.
Microphone Frequency response = 100Hz to 10khz.
Microphone sensitivity = -42dB (+/-3dB)

6-teknik özellikler.
Ürünü FPS oyunlarında denedim ve 7.1 Surround ile işin daha da kolaylaştığını gördüm. 7.1 Surround oluşu ses kasma konusunda daha iyi olması demektir. İnternetteki bilgileri bu şekilde:

Headphone Frequency response = 20Hz - 30 khz.

Headphone sensitivity = 116dB (+/-3dB)

Impedance = 32K ohms @ 1 khz.

Bu tip bilgilerden pek anlamadığım için yorum yapamayacağım.
Ürünün ses kalitesi çok iyi bence, müzik ve başka yerlerde baktım, eski kulaklığıma göre bayağı fark var arada. Eski kulaklığım Rampage magnific Green.

7- Yazılım.
Yazılıma gelecek olursak adı iCUE ve genelde stabil çalışıyor ve prgramdan RGB ve EQ profillerini yapabiliyorsunuz. Bence Türkçe dil desteği de olmalıydı, bu da bir eksi bence ama A2 seviye ingilizceyle bile programı kullanabilirsiniz. İndirme linki bu şekilde:

iCUE Software | Drivers | Software | CORSAIR

Corsair iCUE software connects all your compatible products together in a Single interface. Control RGB lighting and fan speeds, program keyboard macros, and monitör System temperature.

www.corsair.com

www.corsair.com

8- Kutu.
Bence bir ürün hakkında ön izlenimin iyi olması için en önemli şeylerden biri de kutunun güzelliği ve kalitesidir. Bence kutu tasarımı güzel ve kalitesi iyi. Fotoğrafı bu şekilde:

d94c6177-00a6-4206-ae4c-85664cebdb41.jpg

Özet yapacak olursak artıları ve eksileri bu şekilde:
Artıları:
- Pad'lerin çok rahat olması.
- Kulaklığın üzerindeki işlevsel tuşlar.
- Ses kalitesinin çok iyi olması.
- Dış görünüşünün güzel olması ve RGB olması.
- Mikrofonun açık olup olmadığının ışık ile anlaşılabilmesi.
- Stabil bir yazılımın olması.

Eksileri:

- Örgülü kablo olmaması.
- Yazılımın Türkçe olmaması.
- Yazılımın çok nadir de olsa sorun çıkarması.
- Başka forumda duyduğuma göre Discord hariç ortamlarda sesi biraz kısık alıyormuş ve çok mükemmel değilmiş.

İnceleme yazım bu kadardı, buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim, iyi veya kötü geri bildirimlerinizi ve ürün hakkında sorularınızı bekliyorum.
Herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı