[Alındı] Corsair Void RGB USB Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Merhaba arkadaşlar;

Bu güne değin çok inceleme yaptım, ama içlerinden en eğlencelisi bu olsa gerek. :)

Konumuz Corsair'in oyuncu kulaklığı Void'in 7.1 ve RGB ile zenginleştirilmiş hali. Ürünü Amazondan kodlar ve büyük indirimle 37$'a aldım, yani Everest parasına Corsair almış oldum. :) Türkiye'de 350 - 400 TL arasında satıldığını düşünürsek cidden iyi bir fiyat.

26-816-048-12.jpg

Dilerseniz geçelim incelememize;

A) Tasarım:

Tasarımı cidden değişik. Üçgen biçeminde kulakçıklar agresif bir görünüm kazandırıyor. RGB aydınlatma da cabası. Ürün tasarım olarak uzun süre oyun oynatacak şekilde tasarlanmış. Aycıca ürünün kafa bandı ve kulakçıkları tutan ''L'' şeklindeki köprüler tamamen metal. Ama buna rağmen hafif... (y)

fdfdfdfdf.jpg

ssssss.jpg

B) Malzeme Kalitesi

HyperX kullananlar bilir. Kulaklık dışarıdan kaba görünür ama kulağınıza taktığınızda adeta kuş tüyü gibi hafif olduğunu görürsünüz. İşte Void'de öyle. Özellikle kulak pedleri ve kafa bandı kafa görünmesine rağmen yumuşacık, bu da beni şaşırtan faktörlerden biri. Sağlamlığa diyecek laf yok zaten. Kafa bandı kısmı tamamen metal iskeletten kokuyor.

fdfdfdfdfdfdfdfdfdfdfdfdf.jpg

t.jpg

C) Ses ve Mikrofon Kalitesi

İşte beni bu kulaklığı almadan önce tereddütte düşüren detaylardan en önemlisi, mikrofon. İncelemelerde hep cızırtı sorunundan bahsedilmiş. Benimkinde böyle bir sorun yok, ses gayet berrak. Gürültü engelleme başarılı, yanımda çalışan Televizyon'un sesini neredeyse hiç vermiyor. Ses kalitesi de başarılı. Ama kullananlara tavsiyem müzik dinlerken 7.1'i kapatmaları, zira her parçada başarılı olamıyor.

D) Kulaklığa Özgü Özellikler

Kulaklık cidden kullanıcı dostu olarak üretilmiş. Önemli olan tüm ayarları kulaklık üzerinden yapabiliyorsunuz, üstüne üstlük bu ayarlar yapılırken hem ''Mic Off'' veya ''Surround On'' gibi sesli mesajlar veriyor; hem de mikrofonun üzerinde bulunan LED'ler aracılığıyla bilgilendiriliyorsunuz.

fdsdfsdfsdf.jpg

trtrtrt.jpg

yt.jpg

E) Yazılım

Corsair CUE Software cidden başarılı. Arka planına kadar yazılımı özelleştirebiliyorsunuz. Zaten kulaklık üzerindeki tuşlar sayesinde bu yazılama ihtiyaç bırakmıyor. Ama 7.1 için bu yazılım gerekli. :)

CUE 1-min.PNG

Sonuç/Değerlendirme

Kulaklık başarılı. Sınıfında tek rakibi G633 zira Void gibi kulaklık üzerinden bu derece detaylı denetim sağlayan ve ''Mic On, Surround Off'' gibi sesli uyarılar veren tek kulaklık G633. Yani kısacası başarılı.

Kullanım sırasında 3 - 4 saatten sonra boynunuza asıp 15 - 20 dakika dinlenirseniz sıkıntı çıkarmaz.

Eksi/Artı Değerlendirmesi

Artılar;
  1. Hafif
  2. Kulaklık üzerinden denetim yapılabiliyor
  3. Sesli uyarı verebiliyor, mesela mikrofonu kapattığınızda bir kadın sesi size ''Mic Off'' demekte. (Çok hoş yahu... :D :D )
  4. Mikrofiber ve yumuşak kulak pedleri
  5. Başarılı RGB aydınlatma
  6. Başarılı dış ses engelleme
  7. Mikrofon kalitesi güzel, ses engelleme başarılı
  8. Kaliteli kablo
Eksiler;
  1. Taşıma kılıfı yok (gerçi kulaklık katlanmıyor ama... )
  2. Örgü olmayan kablo
  3. Kıvrılmayan mikrofon

İşte bu kadar! :D

Umarım güzel bir inceleme olmuştur. Kulaklık genel olarak başarılı, hani elinize alınca Corsair kalitesini hissettiriyor size. (y)

Başka incelemelerde görüşmek üzere, iyi sosyaller. (y)

(Beni şaşkına çeviren ışık sızması. Ama zararı yok, araştırdım, normalmiş. (y) )

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.jpg

(Meraklasına şu sesli uyarıyı açma yöntemi)
Sesli Uyarı.PNG

Ayrıca resim yükleyemiyorum. :(

Son düzenleme:
İyi günler Corsair Void Surround almıştım bugün elime ulaştı. Ancak cihazın üzerindeki ses açma kapama tekerleği biraz gevşek gibi bende sizde de öyle mi yoksa bir anormallik mi var ?

İyi günler Corsair Void Surround almıştım bugün elime ulaştı. Ancak cihazın üzerindeki ses açma kapama tekerleği biraz gevşek gibi bende sizde de öyle mi yoksa bir anormallik mi var ?
Bende de çok sert değil.

Hayırlı olsun bu arada, RGB alacaktınız diye hatırlıyorum.

Teşekkürler. Biraz daha düşünüp bunu almaya karar verdim. Arada çok fiyat farkı vardı ve karşılaştırma yaptığımda Hz olarak falan farkları hiç gözükmüyordu. Bir de video izlerken ses açık değilken sıkıntı yok ama kısık sesle dinlediğimde böyle videodan bir ses geldiği zaman arkadan çok hafif bir uğultu gibi cızırtı gibi bir şey geliyor bu sizde de var mı ?

Teşekkürler. Biraz daha düşünüp bunu almaya karar verdim. Arada çok fiyat farkı vardı ve karşılaştırma yaptığımda Hz olarak falan farkları hiç gözükmüyordu. Bir de video izlerken ses açık değilken sıkıntı yok ama kısık sesle dinlediğimde böyle videodan bir ses geldiği zaman arkadan çok hafif bir uğultu gibi cızırtı gibi bir şey geliyor bu sizde de var mı ?
Hayır yok.

selam aynı kulaklığı bende dün sipariş verdim Void Pro RGB USb modelini bazı arkadaşlar cızırtı ve dipses sorunu var demiş sizde böyle bir sorun varmı varsa nasıl çözdünüz cevaplarsanız sevinirim

selam aynı kulaklığı bende dün sipariş verdim Void Pro RGB USb modelini bazı arkadaşlar cızırtı ve dipses sorunu var demiş sizde böyle bir sorun varmı varsa nasıl çözdünüz cevaplarsanız sevinirim
Ben Corsair Void Hybrid ve Corsair Void USB RGB modellerini alıp denedim ikisinde de problem vardı. Ancak Arctis 3'te bu sorunu göremiyorum ve memnunum.

Bende böyle bir sorun yok. USB girişinizi kontrol esin, dirver güncellemesi yapın (kulaklık için).

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı