Corsair Void RGB USB Kulaklık İncelemesi

Merhabalar. Yaklaşık 1 haftadır kullandığım kulaklığın olumlu ve olumsuz yönlerini ürün hakkında bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar için inceleyeceğim. Bu arada ürünü Türkiye üzerinden indirimle 340 liraya satın aldım, fiyat değişebilir haberiniz olsun. Neyse efendim lafı uzatmadan incelemeye geçelim.

9g89bQ.jpg

• Öncelikle kutusunun görüntüsü gayet hoş, siyah ve sarı renklerin uyumu ve hissiyatı size ürünün iyi olduğunu hissettiriyor. Tasarım olarak ilk bakışta kutunun sağ tarafında saydam bir plastik var ve ürünün kısmen görünmesini sağlıyor ve sol tarafında ise kitap şeklinde tasarlanmış mıknatıslı bir kapak bulunuyor. Kısaca ürün hakkında bilgiler veriyor.
ErnzzA.jpg

• Kulaklığı kutusunda çıkartıp baktığımızda karşımızda keskin hatlara bürünmüş 2 tarafta da kalın bir cam tablayla korunan led paneller ve onun altında yatan 50 nm'lik sürücüler, ürünün sol kısmında duran mikrofonumuz, mikrofonu kontrol etmemize olanak sunan düğmemiz ve güçlendirilmiş USB 2.0 kablo çıkışımız görülmekte.
9g894N.jpg

• Kulaklığın ses kalitesi muazzam. Baslar çok net ve sesi ne kadar açarsanız açın bozulma olmuyor fakat ürün dışarıya çok fazla ses vermekte bunu da unutmayalım. Sürücüler yeteri kadar büyük, herkesin kulağının sığacağını düşünmekteyim. Mikrofon kulaklığa sabit bir biçimde sağa sola oynatamıyoruz fakat yüksekliği ayarlanabiliyor. Mikrofonun üstünde kırmızı renkli bir bildirim ışığı var, mikrofonun açık/kapalı olduğu hakkında size bilgi veriyor fakat kulaklığı kafamıza taktığımızda o ışığı göremiyoruz bu yönden amacına hizmet etmiyor gibi olmuş. Kablo çıkışı solda demiştik, bu benim için biraz kötü oldu çünkü kasam sağ tarafta konumlanmakta ve kablo ortalık yerden geçiyor. Kablo çıkışının hemen sağ kısmında sesi kolayca açmamız ve kapatabilmemiz için bir tekerlek yapmışlar, düşünülmesi hoş olmuş.
9g89EZ.jpg

• Ürünün yastıkları çok rahat uzun süre kullandığımda dahi rahatsız etmedi. Kulaklığın köprülerinde çelik kullanıldığı için ürünü biraz ağırlaştırıyor fakat yastıklar iyi iş çıkarıyor ki çok fazla ağırlık hissetmiyorsunuz. Yastıkların hemen yanında suni deriden bir kaplama bulunuyor, tasarıma ciddi anlamda güzellik katmış. Ek olarak da resmini çekemediğim bölümde kulaklığın köprü kısımlarda yüksekliğini daha kolay ayarlanması için çizgiler bulunmakta.
77EVqP.jpg

• Ürünün yazılımını kullanmak çok kolay, Stereo-Dolby arasında kolayca geçmenize, ürünün üzerinde bulunan ledleri istediğiniz şekilde ayarlayabilmenize, Equalizer ayarları ve mikrofon ayarlarını yapmanıza olanak sağlamakta.
Pn4Yz9.png

Son olarak konuyu toplayacak olursak;
Ürünün artı yönleri;
  1. Mükemmel ses ve mikrofon kalitesi.
  2. Görsel açıdan hissiyat ve RGB'ledler.
  3. Çok rahat sünger yastıklar.
  4. Kopmaya karşı dayanıklı kablolar.
Ürünün eksi yönleri;
  1. Kablo çıkışının üründe sol tarafta konumlanması.
  2. Çelik köprüler nedeniyle ürünün biraz ağır olması.
  3. Mikrofonun üstündeki bildirim ışığının amacına hizmet etmemesi.
Ürün hakkında diyebileceklerim sanırım bu kadar, umarım yardımcı olabilmişimdir. Bu arada resimleri site üzerinden yükleyemedim sürekli bir hata almaktaydım, ben de url üzerinden sunmaya çalıştım umarım kusura bakmazsınız. İyi günler.

Bu aralar yeni öğrendiğim bilgiler ile eklemeler yapabilirim bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar için;

qjqjyV.png

• Ürün firmware güncellemesi alabiliyormuş yazılım sayesinde kolay bir şekilde cihazı bağlayıp güncelleyebiliyorsunuz. Bildiğimiz gibi bir çok kulaklıkta bu özellik yok, bu konuda cidden harika olmuş, eklemeyi unutmuşum kusura bakamyınız.
  • Konuda belirttiğim gibi kulaklığın sol kısmında sesi kısıp açmamıza yarayan bir tekerlek vardı, o tekerleğin üstüne biraz baskı uygulayınca Dolby-Stereo arasında kolayca geçebiliyorsunuz. Yani yazılım üzerinden değiştirme mecburiyetinde bırakmıyor ve çok pratik geçişler yapabiliyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bundan aldım. Şu LED sorununu açar mısınız? Mikrofondaki?
Dostum demek istediğim olay şuydu; Mikrofonun üstünde bildirim amaçlı 2 led bulunmakta, mikrofonun kapalı olup olmadığı hakkında bilgi veriyor fakat kulaklığı kafamıza taktığımızda kavisli yapısı nedeniyle mikrofonun üstündeki ledleri göremiyoruz.
VOID_WIRELESS_05.png

Bu arada hayırlı olsun ürün cidden çok iyi, umarım sen de beğenirsin. Kusura bakma iletini dün gördüm fakat mesaj yazamadım.
İyi günler.

Çok iyi bir inceleme olmuş. Hayırlı olsun bu arada. Keşke amazondan alsaydınız. :)
Hocam alacaktım aslında düşündüm de ürün sitesinde zaten 90 dolar tutuyor. Malum günümüzde de dolar 3.44'ü görmekte. Distrübitör garantili de olsa garantili olsun dedim 80 lira fazla verip buradan aldım, pişman değilim açıkçası. ^^
Bu arada sağolun hocam mutlu oldum konu hakkındaki düşüncelerinizi paylaştığınız için.

Biraz geç olacak ve flood yapma gibi görünebilir fakat yazıyı düzenleyemediğimden buraya yazma gereği duydum; Mikrofonun üzerindeki ledleri görmemiz gerekmiyormuş elimizi yakınlaştırıp ışığın yansımasından görmemiz gerekiyormuş.
Yanlış hatırlamıyorsam şu videodan öğrenmiştim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı