Çözüldü Corsair VOID Surround ile USB Arasında Fark Var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berke Solar

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Corsair Void Surround 7.1 Dolby adaptörlü olanından sipariş verdim fakat içime bir kurt düştü. 50 TL daha pahalıya Void USB vardı. Ben normal girişli olanını alarak hem telefonda hem de bilgisayarda adaptörü ile birlikte kullanmayı düşündüm. Araştırdığımda sürücüleri vs. aynı. Ses kalitesi olarak fark olur mu? Olursa iade edip 50 TL daha vererek USB almaya değer mi?
Fikri olan yok sanıyorum. Adaptörlü model yeterli olacaktır.

Son düzenleme:
Çözüm
Yeterlidir, içinize boşuna kurt düşmesin. Sürücüler aynı, farklar detaylarda ancak kalite farkı değil.
Corsair Void Surround 7.1 Dolby adaptörlü olanından sipariş verdim fakat içime bir kurt düştü. 50 TL daha pahalıya Void USB vardı. Ben normal girişli olanını alarak hem telefonda hem de bilgisayarda adaptörü ile birlikte kullanmayı düşündüm. Araştırdığımda sürücüleri vs. aynı. Ses kalitesi olarak fark olur mu? Olursa iade edip 50 TL daha vererek USB almaya değer mi?
Fikri olan yok sanıyorum. Adaptörlü model yeterli olacaktır.

Bu kulaklıktan ben de almak istiyorum ama iki farklı model mi var? Sizin aldığınız USB değil mi? Biraz bilgi verebilir misiniz kaç farklı sürüm var acaba?

Ben Corsair Void Pro USB RGB modelini aldım. Gayet memnunum. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz diye düşünüyorum.
Anladım. Müsadenizle birkaç sorum olacak. CSGO oynuyor musunuz? Oynuyorsanız ses kasma olayı nasıl? 2. olarak müzik, film kalitesi de iyi mi bir gaming kulaklığı olarak? Son olarakta ses seviyesi nasıl yüksek ses alabiliyor musunuz? Teşekkürler :)

Anladım. Müsadenizle birkaç sorum olacak. CSGO oynuyor musunuz? Oynuyorsanız ses kasma olayı nasıl? 2. olarak müzik, film kalitesi de iyi mi bir gaming kulaklığı olarak? Son olarakta ses seviyesi nasıl yüksek ses alabiliyor musunuz? Teşekkürler :)

Şimdi bu bahsettiğiniz şeylerin doğrudan ses kartınızla alakasının olduğunun altını çizmek gerekiyor aslında. Benim anakartımın dahili ses kartı için pek iyi yorumlar yapamayacağım maalesef. Ortalama bir anakart ve ses kartı da ortalama bir kullanıcının ihtiyacını karşılamak için üretilmiş. Dolayısıyla ben kulaklıktan tam performans alıyor muyum? Tabii ki hayır. Fakat ortalama bir ses kartıyla bile ben gerçekten çok iyi ses kasabiliyorum. 7.1 özelliği seslerin kalitesinde kötü etki yapıyor diyorlardı fakat ben öyle düşünmüyorum. CS GO oynarken 7.1 kullanmıyorum daha iyi yer tespiti yapmak gerektiği için. Çünkü CS GO'da genelde mapler düz olur bilirsiniz. Öyle altı üstü çok ayırt etmeniz gerekmez falan. Ama Rainbow Six Siege oynarken 7.1'i açıyorum. Sesler çok dağılıyor falan diyorlardı fakat ben adım takibi yapabiliyorum Rainbow'da. Tabii dediğim gibi ben gerçekten iyi olmayan bir anakartın dahili ses kartıyla bu verimi alıyorum. Önümüzdeki ay ya harici bir ses kartı alacağım ya da gaming kaliteli bir anakart alacağım. O zaman ciddi fark olacağını düşünüyorum ses kalitesinde. Fakat bu sizi yanıltmasın dediğim gibi iyi bir ses kartıyla en yüksek peformansta kullanmak için yapacağım bunu. Yoksa şuan bile benim için fazlasıyla yeterli. Ayrıca belirtmek lazım kulaklığın benden daha yakışıklı olduğunu düşünüyorum. :)

Şimdi bu bahsettiğiniz şeylerin doğrudan ses kartınızla alakasının olduğunun altını çizmek gerekiyor aslında. Benim anakartımın dahili ses kartı için pek iyi yorumlar yapamayacağım maalesef. Ortalama bir anakart ve ses kartı da ortalama bir kullanıcının ihtiyacını karşılamak için üretilmiş. Dolayısıyla ben kulaklıktan tam performans alıyor muyum? Tabii ki hayır. Fakat ortalama bir ses kartıyla bile ben gerçekten çok iyi ses kasabiliyorum. 7.1 özelliği seslerin kalitesinde kötü etki yapıyor diyorlardı fakat ben öyle düşünmüyorum. CS GO oynarken 7.1 kullanmıyorum daha iyi yer tespiti yapmak gerektiği için. Çünkü CS GO'da genelde mapler düz olur bilirsiniz. Öyle altı üstü çok ayırt etmeniz gerekmez falan. Ama Rainbow Six Siege oynarken 7.1'i açıyorum. Sesler çok dağılıyor falan diyorlardı fakat ben adım takibi yapabiliyorum Rainbow'da. Tabii dediğim gibi ben gerçekten iyi olmayan bir anakartın dahili ses kartıyla bu verimi alıyorum. Önümüzdeki ay ya harici bir ses kartı alacağım ya da gaming kaliteli bir anakart alacağım. O zaman ciddi fark olacağını düşünüyorum ses kalitesinde. Fakat bu sizi yanıltmasın dediğim gibi iyi bir ses kartıyla en yüksek peformansta kullanmak için yapacağım bunu. Yoksa şuan bile benim için fazlasıyla yeterli. Ayrıca belirtmek lazım kulaklığın benden daha yakışıklı olduğunu düşünüyorum. :)
Yorumlar için teşekkürler. :) Ses seviyesi nasıl müziklerde, filmlerde ve oyunlarda? Yüksek ses verebiliyor mu? Ayrıca VOID’in kendi ses kartı yok muydu?

Yorumlar için teşekkürler. :) Ses seviyesi nasıl müziklerde, filmlerde ve oyunlarda? Yüksek ses verebiliyor mu? Ayrıca VOID’in kendi ses kartı yok muydu?

Evet söylediğiniz doğru kendi ses kartı var ve USB girişli. Dolayısıyla beni de uyandırmış oldunuz. Eğer ses kartıyla kullanıp daha iyi bir performans elde etmek isterseniz Surround modeli alıp Corsair'in kendi verdiği adaptör yerine harici ses kartına bağlamanız sizin için daha iyi olur. Ama benim gibi ortalama bir ses kartınız varsa ve ses kartınızı değiştirme şansınız yoksa kendi ses kartıyla kullanırsanız ya da benim kullandığım Void Pro modelini alırsanız memnun kalırsınız. Dolayısıyla biraz yanlış yönlendirmiş olacaktım uyarmasaysınız. :)

Müzik ve filmdeki performansına gelirsek sizin daha önce kullandığınız modellere göre değişiklik gösterir. Ben müzik için normal şartlarda Sony MDR XB50AP Ekstra Bass kulakiçi kulaklığını kullanıyorum. Ondan da memnunum gerçi ama bu kulaklık da bana keşke daha iyi olsaymış dedirtmedi açıkçası. Genelde bu oyun kulaklıklarının hepsine ses biraz daha yüksek olsaymış keşke derler. Dedikleri müzik için doğruluk payı taşıyor. Yani son seste gerçekten yeterli bir ses var daha fazla yükseltmek zaten istemezsiniz muhtemelen ama son seste kulak zarınıza rahatsızlık veren bir yükseklik var mı? Pek yok. Aynı şeyi oyunlar için söyleyemem. Oyunlarda son seste sesin yüksekliği biraz rahatsız edebilir ama o da idare edilebilecek düzeyde. Yani muhtemelen son seste oynamaya devam ederseniz başınız ağrımaya başlayacaktır ama yok ben idare ederim derseniz idare edebileceğiniz düzeyde. Ben müziği son seste dinleyebiliyorum rahatsız etmiyor ama oyunlarda rahatsız etmeye başlıyor. CS GO'da vesaire kendi silahımın sesi rahatsız ediyor mesela. Zaten bu kulaklık bir oyun kulaklığı. Oyun performansı yüksek olsun diye tasarlanmış. Tabii müzik dinlersiniz gayet temiz bir ses veriyor bence keyifle dinlersiniz ama çok yüksek sesle dinlemek istiyorum son sesi kulaklarımı ağrıtacak seviyede olsun derseniz aradığınızı bulabileceğinizi sanmıyorum. Tabii bunu bütün oyun kulaklıklarını kullananların söylediğini de unutmamak lazım.

Sonuç olarak ben kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu kulaklık ve Hyperx Cloud II arasında kaldım, yazılım desteği ve yakışıklılığı dolayısıyla buna yöneldim. Bence siz de ya Hyperx ya da Void tercih etmelisiniz. Bu arada araştırdığım kadarıyla 7.1 özelliği en iyi olan kulaklıklardan bir tanesi Void.

Bu arada Void Pro modelinin sadece USB girişi olduğunu ve ses kartının da ayrı bir adaptör yerine direkt kendi USB girişinin içinde olduğunu söylemek lazım.

Geri
Yukarı