Corsair Void vs HyperX Cloud 2 vs Steelseries Arctis 5

Thaldenor

Kilopat
Ses kalitesi, rahatlık ve mikrofon kalitesi başta olmak üzere kulaklıkta olabilecek çoğu özelliğe önem veren birisiyim. Yakın bir zamanda yeni bir kulaklık almak istiyorum. Şu anda Steelseries Siberia 350 kullanıyorum ancak pek memnun kalmadığım için değiştirmek istiyorum. Sebebi ise kafa bandının yaylarından ve bağlantı noktalarından en ufak hareketlerde bile takırtı benzeri ses çıkması. Biraz araştırma sonrası en çok önerilen kulaklıklar arasında kafama en çok yatan 3 tanesi başlıkta da belirttiğim gibi Corsair Void, HyperX Cloud 2 ve Steelseries Arctis 5. Açıkçası Steelseries son yaşadığım sorundan dolayı güvenimi biraz kaybetti ancak önyargılı davranmak istemiyorum. Listeme Logitech G633 dahildi ancak Logitech'i sevmeme rağmen rahat olmadığı, ağır olduğu ve sorun yaşayanlar olduğu hakkında okuduğum yorumlardan dolayı listeden çıkarmaya karar verdim. Aklıma en çok yatan Corsair Void ancak deneyen ve bilen kişilerden yorum almak istiyorum. Görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Rahatlık ve mikrofon kalitesi olarak Cloud 2 çok iyi. Hoparlör ve yazılım desteğini de düşünürsek Void de güzel. Zaten bu modellerin hepsi üst seviye. Hiçbiri sizi pişman etmeyecektir.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Void sanal değil gerçek 7.1 kullanıyor bildiğim kadarıyla bu en çok ilgimi çeken özelliği oldu. Bunun haricinde Cloud 2 yazılımı olmadığı için ve sertifikasız sonradan eklenmiş 7.1 özelliğine sahip olduğu konusunda yorumlar okuduğum için beni biraz uzaklaştırdı. Sanırım bu 3 kulaklık sorulduğunda Arctis pek tercih edilmiyor herkes ağırlıkla Void ve Cloud 2 taraftarı :)

Edit: Sormak istediğim bir şey daha var, herkes Cloud 2'nin mikrofonundan bahsediyor. Peki Void bu konuda nasıl? Kötü bir mikrofona sahip olacağını pek düşünmüyorum Cloud 2'den biraz daha zayıf olsa da.

Aslında Arctis 5 de güzel. Ancak yeni bir ürün olduğu için az karşılaşıyorsunuz sadece. İncelemesi için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslında Arctis 5 de güzel. Ancak yeni bir ürün olduğu için az karşılaşıyorsunuz sadece. İncelemesi için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tabii ki her kulaklık hakkında iyi yada kötü yorum okumak mümkün. Yabancı forumlarda ve videolarda Void pek güzel anlatılmıyor bu da beni endişelendirmedi değil açıkçası her ne kadar 2017 yılına ait bir inceleme görememiş olsam da kulaklıkta bir değişiklik oldu mu yazılımsal veya donanımsal olarak ilerleyen yıllarda bir fikrim yok ve mikrofon konusunda biraz zayıf geldi. Kulaklık alma konusunda çok titiz olduğum için aceleye de getirmek istemiyorum. Cloud 2 hakkında benim açımdan en büyük eksi kontrol paneli olmayışı. Arctis 5 hakkında çok fazla detay bulmak pek mümkün değil yeni bir ürün olduğu için. Ürünleri yüksek ihtimalle Amazondan alacağım için ve yurt dışı fiyatları hemen hemen aynı olduğu için o bakımdan bir sıkıntım yok. Ayrıca belirtmek isterim ki kulaklığı oyun, müzik, film gibi kısacası her alanda kullanacağım için 7.1 konusuna da önem veriyorum.

Mümkünse @Ali Güngör senin de yorumlarını alabilir miyim hocam? Kulaklıkları test ettiğin için sağlıklı bir yorum olacağını düşünüyorum. Eğer farklı bir önerin varsa buna da açığım. Tekrardan teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı